Morderstwo Helen Pastor. Wojciech Janowski odwołuje swoje zeznania | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 6.07.2014

Morderstwo Helen Pastor. Wojciech Janowski odwołuje swoje zeznania

Kolejne doniesienia w sprawie śledztwa nad zabójstwem milionerki z Monako – Helen Pastor. Jej zięć – Wojciech Janowski wycofał swoje zeznanie jakoby jej była na jego zlecenie. Oficjalna wersja: Miał problemy z subtelnościami języka francuskiego.

Miejsce zamachu na Helen Pastor. 77-latka i jej kierowca zostali śmiertelnie ranieni.

Miejsce zamachu na Helen Pastor. 77-latka i jej kierowca zostali śmiertelnie ranieni.

Zięć zamordowanej milionerki z Monako – Helen Pastor – odwołał swoje zeznania. Polski biznesmen zaprzecza teraz, jakoby morderstwo 77-letniej właścicielki nieruchomości było na jego zlecenie – powiedział w środę jego , Eric Campana, dla agencji AFP w Marsylii.

Długoletni partner córki Helene Pastor złożył swoje zeznanie w areszcie w obecności sędziego.

Janowski, do niedawna jeszcze polski konsul honorowy w Monako, jako powód zmiany zeznania podał niedokładne niezrozumienie określeń użytych przez policjantów – powiedział jego prawnik. Mimo, że mówi po francusku, nie w pełni rozumie zawiłości języka francuskiego – dodał prawnik.

Helene Pastor została postrzelona w jej samochodzie w dniu 6 maja po wizycie u syna w szpitalu w Nicei. Później zmarła w szpitalu wskutek poniesionych obrażeń. Zginął również jej kierowca. Morderca i jego wspólnik uciekli początkowo nierozpoznani.

Trener fitness Wojciecha Janowskiego przyznał się do zarzutów

Rodzina Pastor zgromadziła ogromną fortunę w branży nieruchomości w Monako, gdzie przestrzeń budowlana jest bardzo droga. Morderstwo dokonane na Helen Pastor wywołało poruszenie i przerażenie.

Prokurator z Marsylii oświadczył w piątek, że aresztowany wcześniej Janowski przyznał się do wydania zlecenia zabójstwa, w czym pomóc miał jego trener fitness, mający powiązania z organizacją przestępczą. Również trener fitness przyznał się do zarzutów.

Policja aresztowała podejrzanego o dokonanie morderstwa kryminalisty z Marsylii, notowanego w kartotekach policyjnych oraz jego wspólnika. Prokuratura sugerowała, że Janowski dążył do uzyskania majątku milionerki.


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika