Podawał się za policjanta i inkasował mandaty w gotówce | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 11.04.2013

Podawał się za policjanta i inkasował mandaty w gotówce

Mężczyzna, który twierdził, że jest podoficerem Policji, zatrzymywał kierowców do kontroli drogowych i karał za popełnione rzekomo . Kryminalni z Wrzeszcza ustalili tożsamość fałszywego funkcjonariusza i zatrzymali go. Apelujemy aby osoby pokrzywdzone przez oszusta zgłaszały się do komisariatów.

Podawał się za policjanta i inkasował mandaty

Miesiąc temu kryminalni z Wrzeszcza otrzymali sygnał, że po Gdańsku jeździ mężczyzna podający się za funkcjonariusza Policji i zatrzymuje do kontroli drogowych kierowców popełniających rzekomo wykroczenia. Policjanci bardzo szybko ustalili tożsamość oszusta i zatrzymali 19-letniego gdańszczanina.

Z zebranych materiałów wynika, że 19-latek poruszając się srebrnym volkswagenem passatem najczęściej zatrzymywał kierowców na trasie W-Z na Chełmie, w okolicy Stoczni Gdańskiej oraz na ul. Biskupiej.

Kierowcom pokazywał przez szybę bulaj i w ten sposób dawał sygnał do zatrzymania się. Następnie podchodził do i mówił że jest podoficerem Policji. Nie był umundurowany, miał jedynie przewieszoną na szyi smycz z napisem Policja i trzymał długopis z logo Policja. Podając się za funkcjonariusza, żądał 500 zł mandatu za popełnione rzekomo wykroczenie. Nie dawał żadnego pokwitowania za pobrane pieniądze.

Śledczy ustalili, że mężczyzna może mieć na swoim koncie co najmniej kilka takich oszustw. Póki co 19-letni gdańszczanin usłyszał jeden zarzut.

Wszystkie w podobny sposób osoby proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami z komisariatu III w Gdańsku Wrzeszczu przy ul. Białej 1a – tel. 58 52-11-584, 58 52-11-504 lub z najbliższą jednostką Policji – tel. 997 i 112.


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika