Sopot: Sprawcy brutalnego pobicia w rękach policji | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 2.04.2013

Sopot: Sprawcy brutalnego pobicia – w rękach policji

Zatrzymanie dwóch sprawców pobicia to efekt współpracy kryminalnych z Sopotu z policjantami z Elbląga. Zatrzymani mieszkańcy Elbląga 20 stycznia w jednym z sopockich lokali dotkliwie pobili 27- letniego mieszkańca Gdańska, okradając go z telefonu komórkowego.

Sopot: Sprawcy brutalnego pobicia w rękach policjiDo napadu doszło w nocy 20 stycznia tego roku. Wówczas dwóch napastników w jednym z nocnych klubów dotkliwie pobiło 27- letniego mieszkańca Gdańska. Mężczyzna usiłował się bronić, kiedy upadał na ziemię wypadł mu telefon komórkowy, który jeden ze sprawców zabrał ze sobą. Napastnicy uciekli, a pokrzywdzony został przewieziony do szpitala.

Od chwili zgłoszenia pobicia i kradzieży sprawą zajęli się kryminalni z Sopotu. Po wytężonej pracy operacyjnej oraz po analizie zebranego materiału dowodowego w sprawie, kryminalni z Sopotu wytypowali sprawców napadu, mieszkańców Elbląga w wieku 22 i 24 lat. W minioną środę i czwartek rozpoczęły się .

Do pomocy włączyli się kryminalni z Elbląga, którzy w ramach współpracy zatrzymali na terenie swojego miasta wskazanego przez sopockich kryminalnych jednego ze sprawców. Drugi z napastników został przez sopockich policjantów w Gdańsku.

Ponadto policjanci odnaleźli i zabezpieczyli telefon o wartości 3000 złotych, który został ukradziony pokrzywdzonemu.

Za pobicie zatrzymani mężczyźni mogą spędzić w więzieniu nawet 3 lata. Jeden z mężczyzn usłyszał dodatkowo zarzut kradzieży, przestępstwo to jest zagrożone karą pozbawienia wolności do lat pięciu.


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika