Szli ze skradzionym telewizorem przez miasto | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 3.04.2013

Szli ze skradzionym telewizorem przez miasto

Dzięki pracy policjantów z Suchanina odpowiedzialności karnej nie uniknie dwóch złodziei w wieku 26 i 36 lat. Policjanci ustalili, że mężczyźni pod koniec marca br. włamali się do restauracji, skąd zabrali telewizor 60-calowy oraz usiłowali włamać się do pizzerii. Dodatkowo 26-latek odpowie za zmuszenie funkcjonariusza do zaniechania czynności służbowej.

Szli ze skradzionym telewizorem przez miasto

Wczoraj kryminalni z Suchanina zatrzymali 36-letniego gdańszczanina, który z 26-letnim kompanem najpierw próbowali włamać się do pizzerii, a potem włamali się do znajdującej się niedaleko restauracji. Do zdarzeń doszło pod koniec marca br. na Morenie. Wtedy to sprawcy po tym, jak nie udało im się włamać do pizzerii, poszli do innego lokalu, wybili szybę w drzwiach wejściowych, weszli do środka i 60-calowy warty 6 tys. zł.

Drugi ze sprawców wpadł w ręce mundurowych bezpośrednio po zdarzeniu. Funkcjonariusze patrolujący wtedy Morenę zauważyli dwóch mężczyzn, z których jeden niósł telewizor. Na widok policjantów mężczyźni zostawili telewizor i zaczęli uciekać. Policjanci od razu ruszyli za nimi i zatrzymali 26-letniego gdańszczanina, który stawiał opór.

26-letni gdańszczanin usłyszał już za popełnione przestępstwa, a dzisiaj usłyszy je 36-latek. Za kradzież z włamaniem grozi do 0 lat pozbawienia wolności. Zmuszenie funkcjonariusza do zaniechania czynności służbowej zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>