Tczew: Pijany i bez prawa jazdy. Rozbił się na betonowym przepuście | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 4.02.2014

Tczew: Pijany i bez prawa jazdy. Rozbił się na betonowym przepuście

Wczoraj wieczorem w miejscowości Lubiszewo doszło do wypadku drogowego, w którym ranny został 19-letni mieszkaniec gm. Tczew. Pracujący przy tej sprawie policjanci ustalili, że mężczyzna był nietrzeźwy i nie posiadał prawa jazdy. Teraz grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Tczew: Pijany i bez prawa jazdy. Rozbił się na betonowym przepuście

Do wypadku doszło wczoraj kilka minut po godzinie 20.00. w miejscowości Lubiszewo gm. Tczew. Wówczas 19-latek kierujący samochodem osobowym, na oblodzonej nawierzchni jezdni najprawdopodobniej stracił panowanie nad autem, wypadł z drogi i wjechał w betonowy przepust. W wyniku wypadku mężczyzna doznał urazu klatki piersiowej i trafił do szpitala. Pracujący przy tej sprawie policjanci ustalili, że kierujący był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie prawie półtora promila alkoholu. Ponadto 19-latek nie posiadał prawa jazdy.

Za kierowanie autem pod wpływem alkoholu grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie również za jazdę bez uprawnień.

W roku 2013 na drogach powiatu tczewskiego doszło do 131 wypadków drogowych w których zginęło 5 osób, a 179 zostało rannych. W tym samym czasie mundurowi zatrzymali 438 nietrzeźwych kierujących. Policjanci apelują o rozwagę.


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>