Kradzież blachy z dachu kościoła w Gdańsku | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 5.06.2012

Zamiast remontować kradli blachę

Robotnicy, zamiast naprawiać dach gdańskiego kościoła, kradli z niego blachę. Straty wyceniono na 36 tys. zł

W ręce policjantów z Wrzeszcza wpadł 55-letni kierownik firmy budowlanej i dwóch jego pracowników, którzy podczas remontu kościoła przy ul. Słowackiego ukradli z poszycia jego dachu 1,5 tony miedzianych arkuszy blachy. Pokrzywdzona działalnością przestępczą sprawców parafia wyceniła starty na 36 tys. zł.

W miniony czwartek policjanci z Wrzeszcza zostali poinformowali, że przy ul. Słowackiego z remontowanego kościoła skradziono 1,5 tony miedzianych arkuszy blachy z dachu budynku. Pokrzywdzona kradzieżą parafia wyceniła wartość strat na 36 tys. zł.

Po otrzymaniu tego zgłoszenia, do działania przystąpili kryminalni z Wrzeszcza. W sobotę do tej sprawy policjanci zatrzymali 55-letniego kierownika firmy budowlanej, a wczoraj rano dwóch pracowników tej firmy w wieku 24 i 28 lat.

Funkcjonariusze ustalili, że mężczyźni ci wykonując zlecone prace związane z wymianą dachu kościoła, bez zgody właściciela przywłaszczyli sobie zdementowane płaty blachy, a następnie spieniężyli łup na jednym z gdańskich złomowców.

Działając w ten sposób od 2 do 18 maja br. sprawcy ukradli z dachu kościoła w sumie 1,5 tony blach miedzianych.

Zatrzymani do tej sprawy mieszkańcy Gdańska już usłyszeli zarzuty w tej sprawie. Za kradzież grozi do 5 lat.

()


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- Gazeta Bałtycka

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>