"24 Hour Comics Day" czyli jak zrobić komiks w czasie jednej doby? | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 11.10.2012

„24 Hour Comics Day” czyli jak zrobić komiks w czasie jednej doby?

W sobotę 13 października o godz. 12:00 w American Corner (budynek główny WiMBP, Targ Rakowy 5/6) pod egidą Pracowni Komiksowej rozpocznie się całodobowa sesja rysowania komiksów. Jest to 6. polska edycja ogólnoświatowej akcji .

Spotkanie jest otwarte dla wszystkich, którzy chcieliby się włączyć do rysowania na czas. Osoby, które z powodzeniem ukończą do niedzielnego popołudnia swoją historię, będą miały okazję zobaczyć swoją pracę w druku. Organizatorzy: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku oraz Gdańska Akademia Komiksu zastrzegają sobie wybór najlepszych prac.

„24-godzinny komiks” to pomysł amerykańskiego teoretyka komiksu Scotta McClouda. Uczestnicy akcji w ciągu doby rysują 24-stronicowy komiks na temat zadany przez organizatorów. Od pierwszej edycji imprezy, zorganizowanej w USA według tego pomysłu, minęło już ponad 11 lat. W tym czasie inicjatywa zyskała sobie popularność na wszystkich kontynentach i posiada niezliczone lokalne odmiany.

Pracownia Komiksowa, działająca przy Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Josepha Conrada w Gdańsku, od 2009 roku jest jedynym polskim organizatorem biorącym udział w tej akcji.

Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, ile osób będzie uczestniczyć w tegorocznej edycji „24”. Są osoby, które pojawiają się co roku ale jest to impreza otwarta i każdy może w niej uczestniczyć. Ne możemy również zdradzić jaki będzie temat tegorocznego spotkania – ta informacja zostanie ogłoszona 13 października o godz. 12.00 podczas rozpoczęcia maratonu.

W ubiegłym roku w Pracowni Komiksowej pojawiło się ponad 40 osób. Gościliśmy wówczas rysowników z Berlina, a w kwietniu gdańscy twórcy mieli możliwość złożenia rewizyty w berlińskiej Bei Renate. Efekt tych działań to 20 albumów wydanych w wersji polskiej i niemieckiej oraz wystawa prezentowana na Bałtyckim Festiwalu Komiksu w czerwcu 2012 r.


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- dziennikarka Gazety Bałtyckiej.

Wyświetlono 2 komentarze
Napisano
  1. blingos.com pisze:

    Hi there to all, how is everything, I think every one is
    getting more from this web page, and your views
    are good in support of new people.

  2. Jefferson pisze:

    I’m not sure exactly why but this weblog is loading incredibly slow for me. Is anyone else having this problem or is it a issue on my end? I’ll check back later and see if the problem still exists.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika