"24 Hour Comics Day" czyli jak zrobić komiks w czasie jednej doby? | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 11.10.2012

„24 Hour Comics Day” czyli jak zrobić komiks w czasie jednej doby?

W sobotę 13 października o godz. 12:00 w American Corner (budynek główny WiMBP, Targ Rakowy 5/6) pod egidą Pracowni Komiksowej rozpocznie się całodobowa sesja rysowania komiksów. Jest to 6. polska edycja ogólnoświatowej akcji 24 Hour Comics Day.

Spotkanie jest otwarte dla wszystkich, którzy chcieliby się włączyć do rysowania na czas. Osoby, które z powodzeniem ukończą do niedzielnego popołudnia swoją historię, będą miały okazję zobaczyć swoją pracę w druku. Organizatorzy: oraz Gdańska Akademia Komiksu zastrzegają sobie wybór najlepszych prac.

„24-godzinny komiks” to pomysł amerykańskiego teoretyka komiksu Scotta McClouda. Uczestnicy akcji w ciągu doby rysują 24-stronicowy komiks na temat zadany przez organizatorów. Od pierwszej edycji imprezy, zorganizowanej w USA według tego pomysłu, minęło już ponad 11 lat. W tym czasie inicjatywa zyskała sobie popularność na wszystkich kontynentach i posiada niezliczone lokalne odmiany.

Pracownia Komiksowa, działająca przy Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Josepha Conrada w Gdańsku, od 2009 roku jest jedynym polskim organizatorem biorącym udział w tej akcji.

Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, ile osób będzie uczestniczyć w tegorocznej edycji „24”. Są osoby, które pojawiają się co roku ale jest to impreza otwarta i każdy może w niej uczestniczyć. Ne możemy również zdradzić jaki będzie temat tegorocznego spotkania – ta informacja zostanie ogłoszona 13 października o godz. 12.00 podczas rozpoczęcia maratonu.

W ubiegłym roku w Pracowni Komiksowej pojawiło się ponad 40 osób. Gościliśmy wówczas rysowników z Berlina, a w kwietniu gdańscy twórcy mieli możliwość złożenia rewizyty w berlińskiej Bei Renate. Efekt tych działań to 20 albumów wydanych w wersji polskiej i niemieckiej oraz wystawa prezentowana na Bałtyckim Festiwalu Komiksu w czerwcu 2012 r.


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- dziennikarka Gazety Bałtyckiej.

Wyświetlono 2 komentarze
Napisano
  1. blingos.com pisze:

    Hi there to all, how is everything, I think every one is
    getting more from this web page, and your views
    are good in support of new people.

  2. Jefferson pisze:

    I’m not sure exactly why but this weblog is loading incredibly slow for me. Is anyone else having this problem or is it a issue on my end? I’ll check back later and see if the problem still exists.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>