Darowizny dla ojca Rydzyka: domy, mieszkania, grunty... | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 10.04.2018

Darowizny dla ojca Rydzyka: domy, mieszkania, grunty…

Słuchacze Rada Maryja przepisują fundacji ojca Rydzyka swoje domy, mieszkania i ziemię. Do takich wniosków doszli dziennikarze Wirtualnej Polski. Na czym polega czar słynnego redemptorysty?

Wirtualna Polska dotarła do dokumentów fundacji oraz zakonu Redemptorystów, z których wynika, że zwolennicy ojca Tadeusza Rydzyka u kresu życia gotowi są przepisać mu cały majątek. W ciągu ostatnich lat przekazali jego fundacji oraz zakonowi ponad 20 nieruchomości. Są to mieszkania, domy, działki rekreacyjne, grunty położone od Bałtyku do Tatr, a których wartość można oszacować na wiele milionów złotych. Z ostatniego sprawozdania finansowego wynika, że wpływy fundacji (w tym także darowizny) przekraczają 55 mln zł.

Wirtualna Polska ujawnia, że samych nieruchomości w Bukowinie Tatrzańskiej ojcowie mają cztery. Jedną z darowizn zakon miał otrzymać z zastrzeżeniem, aby wybudować na niej kaplicę. Po śmierci właścicielki, która zapisała majątek fundacji Rydzyka, spółka Scala założona przez zakonników buduje tam dom wypoczynkowo-rekolekcyjny.

Jak sugerują dziennikarze WP, słuchacze Radia Maryja maja przepisywać Redemptorystom mieszkania, był też przypadek przekazania pastwiska, kilku seniorów w ostatniej woli miało przekazać również swoje mieszkania – choćby pani Anna, która notarialnie przekazała swoje 79-metrowe mieszkanie na Wilanowie, podobnie było w przypadku 35-metrowego mieszkania w Lublinie od pani Haliny, a także 84-metrowe mieszkanie pani Ireny z Wrocławia. Co się dzieje z tymi lokalami? Jak ustalili dziennikarze Wirtualnej Polski w księgach wieczystych, jedno z nich zostało sprzedane, a pieniądze zasiliły konto fundacji.

źródło: Wirtualna Polska

VN:F [1.9.22_1171]
OCEŃ ARTYKUŁ
Wynik: 7.0/10 (wszystkich: 6)
Darowizny dla ojca Rydzyka: domy, mieszkania, grunty..., 7.0 out of 10 based on 6 ratings

Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

Redakcja

- Gazeta Bałtycka

Wyświetlono 3 komentarze
Napisano
 1. Olaf pisze:

  Stare czuby.Tyle biednych ludzi a oni temu typowi przepisują majątki.

  VA:F [1.9.22_1171]
   Wynik: +6 (oddano 8 głosów)
 2. daks pisze:

  rydzyk to sekta

  VA:F [1.9.22_1171]
   Wynik: +3 (oddano 7 głosów)
 3. Imię... pisze:

  Strona etyczno-moralna budzi ogromne zastrzeżenia Jakich argumentów trzeba było w bezczelny sposób użyć aby ludzi u schyłku zycia stojących nad grobem przekonac o oddaniu dorobku calego życia Niebo obiecał rydzyk ma na gorze wtyki

  VA:F [1.9.22_1171]
   Wynik: -1 (oddano 1 głos)

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>