Drogowe podsumowanie Wszystkich Świętych: Jeździliśmy wolniej i bezpieczniej | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 4.11.2014

Drogowe podsumowanie Wszystkich Świętych: Jeździliśmy wolniej i bezpieczniej

Tradycyjnie już, świąteczny weekend okazał się trudny dla kierowców. Według policyjnych raportów, od 3 października do końca 1 listopada miało miejsce 150 wypadków, a 200 zostało rannych. W sam dzień policjanci zatrzymali aż 310 pijanych kierowców.

predkosc-tabela

Średnie prędkości na obrzeżach miast w świąteczny weekend (1-2.11.2014).

Dojazdy do miast zakorkowane
W badaniach przeprowadzonych przez portal Korkowo.pl sprawdzono prędkości na drogach dojazdowych i wyjazdowych z największych polskich miast w godzinach między 8 a 20. Badania przeprowadzono w weekend Wszystkich Świętych, który zestawiono dla porównania z weekendem 25-26 października 2014 roku.

Okazuje się, że wszystkie miasta (oprócz Szczecina) zanotowały spadki prędkości na drogach wjazdowych. Rekordowo spadek prędkości zanotowano w Kielcach i Gorzowie Wlkp., gdzie średnia prędkość w ostatni weekend w promieniu 10 km od ścisłego centrum spadła aż o 10 km/h. Znacznie zwolnili kierowcy w Zielonej Górze (-7 km/h) i Olszytnie (-6,5 km/h).
W promieniu 15 km od ścisłego centrum najwolniej w miniony weekend jechano w Rzeszowie (spadek o 10 km/h) oraz w Gorzowie Wlkp. i Łodzi (spadki o 8 km/h). Przyspieszyły, dosłownie o kilka kilometrów na godzinę, jedynie Białystok, , Poznań, Szczecin i Wrocław.

Więcej kontroli i wypadków, mniej remontów
Jak zwykle wzrosła liczba kontroli na drogach w ramach Akcji Znicz przeprowadzanej co roku przez policję. Według zebranych danych 1 listopada odnotowano aż 15 tysięcy kontroli policyjnych – dla porównania, weekend wcześniej przez dwa dni (25-26.10) przeprowadzono zaledwie 9,5 tysiąca takich kontroli.


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika