Kompromitacja polskich zawodników. W singlu pozostała tylko Radwańska | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 9.03.2014

Kompromitacja polskich zawodników. W singlu pozostała tylko Radwańska

Zmniejsza się liczba polskich uczestników w kalifornijskim turnieju . W singlu pozostała już tylko . Wczoraj swój pierwszy mecz w przegrał . Wynik sprzed roku powtórzył natomiast duet -, odpadając na starcie imprezy.

JanowiczJ

Wczoraj jako pierwszy z Polaków na kort wyszedł Jerzy Janowicz. „Jerzyk” nieźle zaczął mecz, wygrywając swój pierwszy serwis do zera, a drugi do 30. Tymczasem miał jeszcze piłkę na przełamanie, ale jego rywal – Kolumbijczyk Alejandro Falla – zdołał obronić break pointa. Niestety, łodzianin przegrał swoje dwa kolejne podania (raz udało mu się też przełamać przeciwnika) i pierwszy set zakończył się wynikiem 6:3 dla Falli. W drugim secie Janowicz spisał się dużo lepiej, popełnił mniej błędów, wygrywał swoje serwisy, przełamał dwukrotnie rywala i ostatecznie zwyciężył do 6:2. W decydującej partii wysoki tenisista przełamał na początku Kolumbijczyka, następnie prowadził 3:0, 4:1, 5:2 i nawet miał piłkę meczową, aż nagle dał się przełamać, dzięki czemu stan pojedynku się wyrównał (5:5 i 6:6). Spotkanie musiał rozstrzygnąć więc tie-break. W nim Falla prowadził 5:2, ale wygrał go na koniec do 5 (7:5) i w grze pojedynczej wśród panów tym samym zabraknie już reprezentanta Biało-Czerwonych.

Wcześniej z singla mężczyzn odpadł , a zrezygnował z występu z powodu kontuzji.  Jeśli chodzi o grę pojedynczą kobiet, nadal występuje Agnieszka Radwańska. Przedtem z turniejem pożegnała się z natomiast jej młodsza siostra, Urszula.

Po raz kolejny w Indian Wells skompromitowała się para . Obaj przegrali z Erlichem i Gasquetem w trzech setach (6:4, 5:7, 9:11). Izraelczyk i Francuz nigdy wcześniej nie grali ze sobą w deblu. Co ciekawe, w poprzedniej edycji po drugiej stronie siatki stanął również Richard Gasquet, tyle że pomagał mu jego rodak, Julien Benneteau. Wówczas Polacy przegrali w dwóch partiach (4:6, 6:7).

W obecnych zmaganiach pozostało w sumie troje Polaków. Dziś może się to zmienić, ponieważ jako czwarta na korcie nr 2 pojawi się Agnieszka Radwańska. Jej rywalką będzie Niemka Annika Beck. Na czwartym i piątym korcie, jako ostatnie, zaplanowane są mecze deblowe z udziałem Łukasza Kubota (wespół ze Szwedem Robertem Lindstedtem) oraz Jerzego Janowicza (zagra z Philippem Kohlschreiberem). Przeciwnikami tych pierwszych będą Hiszpanie Feliciano Lopez i Tommy Robredo, tych drugich zaś Czech Radek Stepanek i Hindus Leander Paes.

VN:F [1.9.22_1171]
OCEŃ ARTYKUŁ
Wynik: 10.0/10 (wszystkich: 1)
Kompromitacja polskich zawodników. W singlu pozostała tylko Radwańska, 10.0 out of 10 based on 1 rating