Linette awansowała do III rundy Roland Garros! | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 1.06.2017

Linette awansowała do III rundy Roland Garros!

pokonała właśnie Chorwatkę Anę Konjuh 6:0, 7:5 i tym samym awansowała do kolejnej, trzeciej rundy wielkoszlemowego turnieju , który rozgrywany jest w Paryżu. Jej następną rywalką będzie Ukrainka Elina Switolina.

Linette nie musiała uczestniczyć w kwalifikacjach do Roland Garros, ponieważ zajmowane miejsce w rankingu WTA pozwoliło jej znaleźć się w turnieju głównym. Polka w I rundzie pokonała reprezentantkę gospodarzy, Alizé Lim, w dwóch setach, tj. 6:0, 7:5, czyli w takim samym stosunku, jak dzisiejszą przeciwniczkę.

25-letnia Linette jeszcze nigdy nie przeszła pierwszej rundy RG. W poprzednich dwóch edycjach polska tenisistka odpadała na samym początku. Dzisiejszy mecz miał zdecydowaną faworytkę i nie była to bynajmniej Polka, tym bardziej że rywalizowała ona już z Konjuh w poprzednim sezonie (w marcu) i przegrała 0:2 na twardym korcie w San Antonio.

Poznanianka rozgromiła dzisiaj w pierwszym secie Konjuh, trzykrotnie ją przełamując i nie dając jej żadnej okazji do przełamania. W drugiej partii z kolei Polka została przełamana już w pierwszym gemie i następnie przegrywała już 0:2. Na szczęście jednak szybko odrobiła straty i wygrała trzy gemy z rzędu. Przy stanie 4:4 nasza rodaczka znowu straciła podanie, lecz po raz kolejny udowodniła, że jej dzisiejsza postawa nie jest przypadkiem i wygrała następne trzy gemy, w tym dwukrotnie przełamując młodszą o pięć lat Chorwatkę. Linette wystarczyła jedna piłka meczowa, by ostatecznie zwyciężyć.

Linette na razie dość dobrze spisuje się na paryskich kortach, czego dowodem jest awans również w grze podwójnej wespół z… Konjuh. Obie tenisistki awansowały do drugiej rundy debla po wyeliminowaniu sióstr Kichenok 6:7[9], 6:2, 7:6[4].

Polka na pewno awansuje w rankingu WTA po zakończeniu ww. imprezy. Otrzyma bowiem 80 punktów dzięki dotarciu do trzeciej rundy. Jeśli w następnym spotkaniu wygra ze Switoliną, to awansuje jeszcze wyżej w tym zestawieniu.

Pojedynek pomiędzy Linette a Switoliną odbędzie się w najbliższą sobotę.


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

Rafał Bucholc

- żurnalista, komentator sportowy. Miłośnik piłki nożnej i sympatyk tenisa ziemnego. Meloman, interesuje się geografią, historią, kinematografią i polityką. E-mail: raffalb@o2.pl

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika