Trumpofobia, czyli jak rośnie fala populizmu | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 5.02.2017

Trumpofobia, czyli jak rośnie fala populizmu

jest 45. prezydentem USA. Amerykański lewicowo-liberalny establishment dostał czerwoną kartkę, a w mediach mainstreamowych prawie doszło do żałoby narodowej.

Liczby zawsze robią wrażenie. Tak jest i tym razem. Majątek byłego już biznesmena jest szacowany na 3,1 mld USD (na przeliczeniu na PLN to prawie 9 mld zł, to tyle co połowa rocznego programu 500 +). Majątek, który ciężką pracą i sprytem wypracował obecny prezydent, powinien dawać do myślenia. Jest to możliwe, że tak jak umiał zadbać o swoje przedsiębiorstwo, tak zadba o gospodarkę Stanów Zjednoczonych.

Donald Trump w polityce jest świeży. Nie był uwikłany w żadne układy klanów. Ten fakt może pomóc w prowadzeniu nieskrępowanej polityki. I już widać, że podejmuje odważne decyzje i realizuje swój program wyborczy. To, że niektóre jego pomysły są żałosne, to temat na inną dyskusję.

Cała histeria opozycji lewicowo-liberalnej w USA przypomina sytuację z października 2016 roku, gdy w odpowiedzi na wygrane przez PiS wybory, powstał , który został zarejestrowany na miesiąc przed wybuchem konfliktu o Trybunał Konstytucyjny. Tak samo jest u naszego sąsiada zza Oceanu Atlantyckiego. W dniu kiedy Donald Trump został zaprzysiężony, na ulicę wyszedł tłum rozhisteryzowanych Amerykanów. Może na wzór polskiego KOD-u chcieli obalić zbliżającą się i pełzającą „dyktaturę”? A nie przepraszam, może Mateusz Kijowski wystawiał sobie faktury, żeby polecieć do Ameryki i tam stworzyć KOD America. Jak uda mu się utworzyć struktury w USA, to potem Francja czeka na Mateusza – obrońcę demokracji, bo tam też jest możliwy wybór straszliwej . Czy zabierze ze sobą Lecha Wałęsę?

Ta histeria nie była  tylko kreacją mediów, które jak wiadomo w większości są sterowane przez napalonych wydawców, którzy chcą dostawać kasę za to, że poszczują na tych prawicowych oszołomów. Poważni europejscy politycy jak (prezydent Francji), czy „król Europy”, są zatroskani o to, co stanie się ze światem za prezydentury Trumpa. Nic więc dziwnego, że z obecnego prezydenta zrobiono „ruskiego agenta”. Ten zabieg miał przestraszyć amerykańskich wyborców Trumpa. Oczywiście cała operacja została obliczona na chwilę, nie przemyślano, że zaufanie do mediów drastycznie spada i coraz mniej osób chce kupować gadzinówki w postaci: , , czy marnować swój cenny czas na kłamliwe pomówienia w czy , gdzie dziennikarze stają się funkcjonariuszami ratującymi świat przed populizmem.

I te ostatnio chętnie używane słowo-wytrych, często obraźliwe dla mających inne poglądy ludzi, jest używane, aby zamknąć usta drugiej stronie. Wszędzie gdzie odsuwany jest establishment, mamy do czynienia z rosnącą falą populizmu. Establishment chce Ci człowieku powiedzieć po prostu, że jesteś kretynem jeśli nie zagłosowałeś na nich. Tylko oświeceni ludzie mogą rządzić. Żadne tam Trumpy, Kaczyńskie, Le Pen i Orbany. Wielu się śmieje ze szlacheckich zapędów Janusza Korwin-Mikkego, ale elity w skrytości swojego skamieniałego serca marzą, aby zostać na lata. Tylko różnica jest taka: Korwin-Mikke chce zmienić ustrój na królewski i zostać królem, a establishment chce ogłupiać ludzi i rządzić ciemną masą, dodatkowo okradając ją na potęgę. Tak na rozweselenie: By było jak było i murem za Matim.


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- sekretarz redakcji Gazety Bałtyckiej we Włocławku, administrator portalu Allomi, publicysta. Interesuję się psychologią, religią, polityką, muzyką i piłką nożną. Lubię czytać książki psychologiczne, thrillery i publicystykę. Moim autorytetem w dziennikarstwie publicystycznym jest Rafał A. Ziemkiewicz. Nie jest żadną tajemnicą, że najbardziej z gazet papierowych lubie czytywać Wprost. Nie uznaję klasycznego podziału lewica i prawica, uważam go za sztucznie stworzony aby podzielić społeczeństwo. Nie uznaję schematów i wciskania je kogokolwiek.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>