2. dzień AO: awans Radwańskiej, porażka Linette | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 17.01.2017

2. dzień AO: awans Radwańskiej, porażka Linette

Agnieszka pokonała Cwetanę Pironkovą 6:1, 4:6, 6:1 i awansowała do II rundy . Wcześniej swój pierwszy, tegoroczny mecz w Melbourne rozgrywała Magda , który przegrała z Mandy Minellą 5:7, 4:6.

Radwańska pierwszego seta wygrała dość pewnie: przegrała tylko jednego gema i trzykrotnie przełamała rywalkę. Poza tym ani razu nie musiała bronić break-pointów.

W drugiej partii Polce nie wiodło się już tak dobrze. Pironkova najpierw przełamała Radwańską, a następnie wygrała swoje podanie i prowadziła już 2:0. Bułgarka następnie miała dwa break-pointy, ale Polka zdołała się obronić. Później Radwańska przełamała do 0 przeciwniczkę i tym samym zamiast 3:0 było 2:2. W kolejnych gemach obie tenisistki znowu straciły własne serwisy. Co więcej, Radwańska znowu dała się przełamać (po raz trzeci) i w rezultacie Pironkova wyszła na prowadzenie 5:3. Krakowianka na szczęście kolejnego gema wygrała, ale bułgarska przeciwniczka nie zmarnowała swojej przewagi i ostatecznie wyrównała stan setowy.

Decydujący set pod względem gemów i wyniku zakończył się tak samo jak pierwszy. Radwańska najpierw wygrała swoje podanie, a następnie przełamała do 0 Pironkovą. Polka wygrała również dwa kolejne gemy i tym samym prowadziła już 4:0. Niestety, ponownie zbytnio się rozluźniła i dała się przełamać po raz czwarty w tym pojedynku. Pironkova nie zdołała jednak wygrać już więcej gemów: Radwańska po godzinie i 46 minutach postawiła kropkę nad i, zapewniając sobie jednocześnie awans do II rundy.

Gdyby nie słabsza postawa Radwańskiej w drugim secie, to mecz zapewne potrwałby nieco ponad godzinę i nasza rodaczka mogłaby już myśleć o kolejnym pojedynku. Polka w środę będzie mogła odpocząć. Spotkanie II rundy przeciwko Mirjanie Lučić-Baroni odbędzie się w czwartek. Chorwatka zgłosiła się też do gry podwójnej i podczas trzeciego dnia turnieju wyjdzie na kort w parze z Niemką Andreą Petković, żeby pokonać duet Niculescu-Spears. Lučić-Baroni w singlu natomiast wyeliminowała dziś Chinkę Qiang Wang 2:1 (4:6, 6:4, 6:4).

Co ciekawe, dotychczas Polka mierzyła się z Chorwatką dwukrotnie w meczach oficjalnych i za każdym razem starsza o siedem lato od Radwańskiej rywalka kreczowała (czyt. Doha, 13.02.2014 oraz Eastbourne, 21.06.2016).

Linette z kolei powtórzyła wynik sprzed roku, kiedy to także odpadła w I rundzie. Poznanianka w pierwszym secie prowadziła nawet 3:1, ale to Minella wygrała ostatecznie tę partię. W drugim secie o zwycięstwie zadecydowało jedno i jedyne przełamanie na początku na niekorzyść Polki. Wprawdzie przy stanie 4:3 Linette miała break-pointa, lecz go nie wykorzystała. Polka w środę rywalizować będzie jeszcze w deblu wspólnie z Francuzką Alizé Cornet. Obie panie wylosowały duet Jurak-Rodionova.

Polka wespół z Francuzką zagra w grze podwójnej nie po raz pierwszy. Linette rok temu także grała z Cornet w AO, ale nie dały rady awansować do II rundy. Ostatni raz obie tenisistki wystąpiły razem podczas zeszłorocznego Roland Garros, z którym pożegnały się po dwóch meczach.

Dzisiaj zobaczymy ponadto w akcji polski debel. Jerzy Janowicz i Marcin Matkowski powalczą o awans z Fabio Fogninim i Fernando Verdasco. Włoch i Hiszpan zagrają wspólnie po raz pierwszy, podobnie jak Polacy.

VN:F [1.9.22_1171]
OCEŃ ARTYKUŁ
Wynik: 10.0/10 (wszystkich: 2)
2. dzień AO: awans Radwańskiej, porażka Linette, 10.0 out of 10 based on 2 ratings