4. dzień AO: Radwańska odpada z turnieju! Polscy debliści grają dalej | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 19.01.2017

4. dzień AO: Radwańska odpada z turnieju! Polscy debliści grają dalej

niespodziewanie przegrała mecz II rundy z Chorwatką Mirjaną Lucić-Baroni 2:6, 4:6. Polka w poprzednim roku dotarła w Melbourne do półfinału. W tym wielkoszlemowym turnieju wprawdzie będą występować jeszcze nasi rodacy, ale tylko debliści.

Nic nie wskazywało na to, by Radwańska mogła obawiać się dzisiejszej przeciwniczki. Polka jeszcze nigdy nie przegrała z Chorwatką, choć dotychczasowe dwa oficjalne spotkania zakończyły się kreczami Lucić-Baroni.

Radwańska źle rozpoczęła mecz swoim serwisem, gdyż dała się łatwo przełamać. Co prawda, od razu doprowadziła do remisu, jednak kolejny raz nie utrzymała własnego podania i potem do stanu 5:3 obie tenisistki wygrywały swoje gemy serwisowe. W dziewiątym gemie starsza o siedem lat od Polki rywalka prowadziła już 40:15, ale dopiero za piątym razem wykorzystała break-pointa.

Drugi set rozpoczął się bardzo optymistycznie dla Radwańskiej, ponieważ najpierw przełamała Lucić-Baroni, a następnie wygrała swoje podanie. Jak się okazało, to był ostatni wygrany gem przez Polkę w tym meczu. Chorwatka zdobyła sześć gemów z rzędu i mogła się następnie cieszyć z awansu do III rundy AO. Co ciekawe, jeszcze nigdy nie awansowała ona do tej fazy w turnieju wielkoszlemowym. Dość powiedzieć, że w minionych czterech latach odpadała z singla w I rundzie.

Porażkę Polki można uznać za ogromną niespodziankę. Wielu wierzyło, że Polka w tym roku znajdzie się przynajmniej w finale. Podstawy ku temu były, ponieważ w ubiegłej edycji, jak i w 2014 r. Radwańska zaliczała półfinał. Poprzednio w II rundzie AO Polka odpadła w 2007 r., czyli dziesięć lat temu. Poza tym krakowianka ma za sobą cztery ćwierćfinały ww. imprezie.

Dalej w Melbourne rywalizować będą za to: , , , oraz . Jutro na korty wyjdzie dwoje Polaków. Kubot bierze udział także w mikście i zagra o awans z Yung-Jan Chan z Tajpeju. Linette z kolei w parze z Francuzką Alize Cornet zmierzą się z japońskim duetem Hozumi-Kato. Stawką jest awans do III rundy.

Prócz Radwańskiej przegraną zanotował dziś także , który wespół ze Słowakiem Martinem Klizanem nie sprostał francuskiemu duetowi Benneteau-Chardy.


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- żurnalista, komentator sportowy. Miłośnik piłki nożnej i sympatyk tenisa ziemnego. Meloman, interesuje się geografią, historią, kinematografią i polityką. E-mail: raffalb@o2.pl

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>