Opublikowano: 22.03.2014

zwyciężyła nad Szwajcarką Rominą Oprandi 6:0, 6:4 w pierwszym meczu rozegranym w . Polka rozpoczęła udział we florydzkim turnieju od drugiej rundy. W następnej rundzie najlepsza polska tenisistka zmierzy się z Rosjanką Jeleną Wiesniną. Ten pojedynek odbędzie się w niedzielę, a dziś na kortach wystąpi kilku pozostałych Polaków.

ARadwanskaIW

pierwszego seta rozpoczęła niezbyt dobrze, ponieważ jej rywalka miała szansę wygrać pierwszego gema i ją przełamać. Na szczęście Polka zachowała zimną krew i to ona otworzyła wynik spotkania. W następnych gemach lepsza okazywała się już tylko 25-latka. Wykorzystała pierwszą piłkę setową i premierowa partia zakończyła się rezultatem 6:0.

W drugim secie ponownie Oprandi miała okazję do przełamania Polki, ale ostatecznie Radwańska zachowała swoje podanie i wygrała siódmego gema z rzędu. Następnie nasza rodaczka przełamała Szwajcarkę i powtórzyła się sytuacja z pierwszego seta. Niestety, polska zawodniczka po tak wyśmienitej serii nieco się rozluźniła i w końcu przegrała swój serwis. Potem jej przeciwniczka znowu dała się przełamać, ale Polka także nie potrafiła uniknąć błędów i stan drugiej partii się wyrównał. Radwańska następnie utrzymała swoje podanie i przełamała rywalkę, po czym prowadziła wówczas 5:3 i wystarczył jej jeden gem, by uzyskać awans do trzeciej rundy. Cóż, w tym secie ponownie straciła swój serwis i dopiero przy podaniu Oprandi zdołała postawić kropkę nad i, wygrywając 6:4, wszakże wykorzystała dopiero czwartą piłkę meczową.

• Agnieszka Radwańska vs Romina Oprandi 6:0, 6:4

Ww. potyczka trwała 75 minut, chociaż gdyby Polka nie popełniła tylu błędów, mogłaby opuścić kort już w niespełna godzinę. Był to drugi pojedynek Radwańskiej z Oprandi. Przedtem rywalizowały w Stambule w maju 2007 r. i lepsza okazała się ta pierwsza.

Rozstawiona z numerem 3 tenisistka ostatni mecz rozgrywała w minioną niedzielę (16.03)  w Indian Wells, gdzie przegrała w finale z Włoszką Flavią Pennettą. Radwańska w finale zmagała się z bólem kolana i po jego zakończeniu nie wiadomo było, czy wystąpi w Miami. Uraz Polki nie okazał się jednak poważny. W czwartek, po trzech dniach odpoczynku, wznowiła treningi. Jej kolejną rywalką w drodze do finału będzie Rosjanka Jelena Wiesnina, która również w pierwszej rundzie miała tzw. wolny los (jest rozstawiona z numerem 32) i rozgrywki na Florydzie zainaugurowała spotkaniem z Amerykanką Alison Riske, wygrywając w dwóch setach, tj. 6:2, 6:2.

Jeśli Radwańska pokona Wiesninę, to w czwartej rundzie zagra albo z Czeszką Barborą Zahlavovą-Strycovą, albo z Ukrainką Eliną Switoliną. Mecz krakowianki z Rosjanką odbędzie się w niedzielę. Obie panie rywalizowały ze sobą już pięciokrotnie, z czego cztery razy zwycięsko wychodziła 25-latka. Warto dodać, że Agnieszka broni półfinału sprzed roku (wtedy w 1/2 doznała porażki z późniejszą triumfatorką, Sereną Williams).

Ze zmaganiami w Miami pożegnała się dziś deblistka . Przegrała ona w parze z Hiszpanką Silvią Soler-Espinosą z Soraną Cirsteą z Rumunii i Anastasiją Pawluczenkową z Rosji. Mecz musiał rozstrzygnąć tie-break.

• Rosolska/Soler-Espinosa vs Cirstea/Pawluczenkowa 2:6, 6:3, 5:10

Wcześniej wyeliminowali z turnieju zostali (zgłoszony jest także do gry podwójnej) oraz . Jeśli chodzi o kobiety, na starcie odpadły i .

Dzisiaj premierowy pojedynek w tegorocznym Sony Open Tennis rozegra Jerzy , jedyny obecnie reprezentant singla spośród Polaków w Miami. Przeciwnikiem Janowicza będzie Hiszpan Roberto Bautista Agut, który w pierwszej rundzie pokonał zawodnika gospodarzy, Steve’a Johnsona, w trzech setach (4:6, 6:3, 6:1). Łodzianin wystąpi jako drugi na korcie nr 1 (po spotkaniu Rogera-Vasselina z Ciliciem).

Na kortach w sumie pojawi się czterech Polaków, w deblu bowiem biorą udział Łukasz Kubot wespół ze Szwedem Robertem Lindstedtem (zagrają z argentyńskim duetem Juan Monaco-Federico Delbonis)  i Marcin Matkowski z Mariuszem Fyrstenbergiem (po drugiej stronie siatki staną Francuzi Michael Llodra i Nicolas Mahut). Duet w poprzedniej edycji doszedł do finału. Wszyscy mają wyznaczone mecze na godz. 16:00.

VN:F [1.9.22_1171]
OCEŃ ARTYKUŁ
Wynik: 5.5/10 (wszystkich: 12)
Agnieszka Radwańska wygrywa swój pierwszy mecz w Miami. Dziś wystąpią kolejni Polacy, 5.5 out of 10 based on 12 ratings