ATP Winston-Salem: awans Janowicza i duetu Fyrstenberg-Matkowski | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 19.08.2014

ATP Winston-Salem: awans Janowicza i duetu Fyrstenberg-Matkowski

oraz duet i awansowali do odpowiednio drugiej rundy i ćwierćfinału zawodów w Winston-Salem. To ostatni turniej przed rozpoczynającym się w poniedziałek US Open.

Janowicz_Cinci2014

Janowicz mierzył się dziś z Portugalczykiem Joao Sousą. Pierwszy set przebiegł dosyć szybko, zakończył się bowiem po 21 minutach. Polak wygrał 6:1. Portugalczyk dwukrotnie w pierwszej partii stracił własne podanie, a nasz rodak trzykrotnie wygrywał swój serwis do zera.

Drugi set bardzo dobrze rozpoczął Sousa, który dwa wygrał dwa pierwsze swoje gemy serwisowe bez straty punktu. Janowicz w tym secie tylko raz wygrał własny serwis do zera. Sousa serwował nieźle w drugim secie, Janowicz nie miał ani jednego break pointa i do tego sam raz dał się przełamać, co doprowadziło do wygranej drugiej partii jego rywala 6:3.

Sousa kolejnego seta rozpoczął równie okazale, co poprzedniego. Na samym początku przełamał Janowicza, potem do zera wygrał swój serwis. Mógł on także powiększyć prowadzenie, gdyż w trzecim gemie miał okazję do przełamania, jednak Janowicz w porę zdołał się wybronić. Najwidoczniej to zdekoncentrowało na tyle Portugalczyka, żeby dać się przełamać. Łodzianin doprowadził do remisu, lecz następnie ponownie stracił podanie, a Sousa w kolejnym gemie znowu miał dwugemową przewagę, tj. 4:2. Do stanu 5:4 obaj tenisiści wygrywali własne serwisy. W dziesiątym gemie Sousa serwował po końcowe zwycięstwo, jednak nie wypracował sobie piłki meczowej, a jego rywal break pointa. Pierwszego break pointa Sousa obronił, ale drugiego już nie i Janowicz wywalczył znowu remis (czyt. 5:5). Polakowi bardzo nie układała się gra w tym secie. W jedenastym gemie Sousa miał szansę przełamać Janowicza, tym razem jednak bez dobrego dla siebie skutku. Następnie Portugalczyk wygrał swój gem serwisowy i lepszego w tym pojedynku musiał rozstrzygnąć tie-break.

W tie-breaku źle zaczął Janowicz, ponieważ Sousa potem wygrał punkt przy swoim serwisie i prowadził 2-0, lecz potem trzy punkty z rzędu zdobył Janowicz i to on wyszedł na prowadzenie. Od tego momentu, tj. 2-3, aż do stanu 5-5, obaj zawodnicy wygrywali swoje podania. Gdy było 5-5 drugiego serwisu nie wykorzystał Sousa i piłkę meczową miał Janowicz. Łodzianin nie zmarnował pierwszej piłki meczowej i po dwóch godzinach rywalizacji awansował do trzeciej rundy.

Przeciwnikiem Janowicza w walce o ćwierćfinał będzie lepszy w pojedynku pomiędzy Kazachem Aleksandrem Niedowiesowem a Francuzem Edouardem Rogerem-Vasselin.

Oprócz Janowicza na kortach w Winston-Salem Open z wygranej cieszyli się Fyrstenberg i Matkowski. Polacy na początek wylosowali parę Fleming-Hutchins. Mecz trwał nieco ponad półtorej godziny. Zwycięzcę musiał wyłonić super tie-break. Pierwszego seta wygrali rywale Polaków w tie-breaku 7:6[5], drugiego nasi rodacy 6:3, a w super tie-breaku polski duet nie dał szans Brytyjczykom, pokonując ich 10-2.

Było to czwarte spotkanie ww. deblistów. W bezpośrednich starciach jest 2:2. Dość powiedzieć, że dwa ostatnie mecze wygrali Fyrstenberg i Matkowski (2:1). Polacy czekają teraz na swoich kolejnych rywali. Ich ćwierćfinałowymi przeciwnikami będą albo panowie Murray i Peers, albo panowie Oswald i Garcia-Lopez.

VN:F [1.9.22_1171]