Beznadziejna postawa Radwańskiej. Piter w finale debla! | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 25.04.2014

Beznadziejna postawa Radwańskiej. Piter w finale debla!

przegrała dziś ćwierćfinałowy mecz w Stuttgarcie z Mariją Szarapową 4:6, 3:6. Z kolei w zawodach w Marrakeszu niespodziewanie do finału awansowała wespół z Maryną Zanewśką. Poza tym z turniejem w Barcelonie pożegnał się , który w duecie z Robertem Lindstedtem uległ Ivanowi Dodigowi i Marcelowi Melo 6:2, 3:6, 7:10.

PiterMaroko

Agnieszka Radwańska w Stuttgarcie była rozstawiona z numerem 1. Pierwszy swój mecz rozegrała dopiero w czwartek, mimo że turniej główny rozpoczął się w poniedziałek. Polka z racji rozstawienia zaczęła grę od drugiej rundy. Wczoraj pokonała Włoszkę Robertę Vinci w dwóch setach, a dziś mierzyła się z Rosjanką Mariją Szarapową. Dzisiejszy pojedynek był jedenastym pomiędzy tymi tenisistkami. Niestety, statystyki na swoją korzyść polepszyła Szarapową, zwyciężając nad Radwańską po raz dziewiąty.

Polska zawodniczka fatalnie rozpoczęła występ ze starszą o dwa lata rywalką. Radwańska wygrała tylko jedno swoje podanie w pierwszym secie! Na szczęście Szarapowa również do szóstego gema nie potrafiła zachować swojego serwisu i nie skończyło się 1:6, tylko 4:6.

Drugi set, podobnie jak pierwszy, Radwańska rozpoczęła źle, a do tego Szarapowa nie dała się przełamać i było już 4:0 dla Rosjanki. W końcu swój serwis wygrała Radwańska i na tablicy było 2:5. Potem jeszcze Polka przełamała przeciwniczkę, ale przy stanie 3:5 ponownie straciła swoje podanie i Szarapowa wykorzystała drugą piłkę meczową.

Niemałym sukcesem może się już pochwalić Katarzyna Piter. Polka, której nie udało się awansować do drabinki głównej singla w Marrakeszu, bardzo dobrze radzi sobie w deblu. Piter w parze z Maryną Zanewśką awansowały właśnie do finału gry podwójnej po pokonaniu duetu Klemenschits-Klepac 6:3, 3:6, 10:4. Przedtem polsko-ukraiński duet wygrał dwa mecze po 2:0. W decydującym starciu o zwycięstwo przeciwniczkami Piter i Zanewśkiej będą Garbine Muguruza oraz Romina Oprandi. Hiszpanka i Szwajcarka – tak jak Polka z Ukrainką – występują razem w deblu po raz pierwszy. Co ciekawe, Muguruza i Oprandi znalazły się w turnieju w Maroko także w półfinale gry pojedynczej.

Wciąż niedobrze wiedzie się po triumfie w Australian Open Łukaszowi Kubotowi i Robertowi Lindstedtowi. Polak i Szwed przegrali dziś w Barcelonie z chorwacko-brazylijskim duetem Ivan Dodig i Marcelo Melo po trzysetowej walce.

Jutro na kort wyjdą i . Obaj rozegrają mecz 1/2 przeciwko parze Istomin-Rosol. W Bukareszcie Polacy są rozstawieni z numerem 3.