Cincinnati: Janowicz przegrywa z Benneteau! | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 14.08.2014

Cincinnati: Janowicz przegrywa z Benneteau!

przegrał z Francuzem Julienem Benneteau 5:7, 1:6 i tym samym nie wystąpi w ćwierćfinale zawodów Western & Southern Open w Cincinnati. Łodzianin zanotował właśnie dziewiętnastą porażkę w obecnym sezonie. W porównaniu do poprzedniej edycji Polak spisał się w tym roku lepiej, dlatego też awansuje o kilka pozycji w poniedziałek w rankingu ATP (teraz zajmuje 65 miejsce).

Janowicz przegrywa z Bennteau w Cincinnati/2014

Janowicz mierzył się z Benneteau po raz czwarty. W ubiegłych trzech pojedynkach lepszy okazywał się Polak, tak więc przed dzisiejszym starciem był faworytem. Janowicz w dwóch poprzednich rundach wyeliminował Rosjanian Teimuraza Gabaszwiliego i Bułgara Grigora Dimitrova, natomiast Benneteau pokonał Słoweńca Blaza Rolę i Brytyjczyka Jamesa Warda.

Pierwszy w dzisiejszym spotkaniu serwował Francuz. On i Janowicz wygrywali swoje podania aż dwunastego gema, kiedy to przełamany został reprezentant Polski. Wcześniej Janowicz dość przekonująco wygrywał swoje gemy serwisowe. W ostatnim gemie pierwszego seta Janowicz popełnił podwójny błąd (przy stanie 40:30) i to kosztowało go stratę gema, a co za tym idzie – seta. Co ciekawe, przy tym break poincie  Janowicz zdobył punkt przy pierwszym podaniu i doprowadził do równowagi, ale Francuz uważał, że Janowicz nie trafił i poprosił o sprawdzenie przez urządzenie „Hawk Eye”, które wykazało, że rzeczywiście Polak nie zaserwował w karo. Benneteau miał sporo szczęścia w pierwszej partii, ponieważ przedtem Janowicz miał dwie okazje do przełamania: w siódmym i jedenastym gemie.

Do pierwszego przełamania w drugim secie doszło w czwartym gemie, podczas gdy serwował Janowicz. Polak – co nietrudno było zauważyć – grał coraz gorzej, popełniał zbyt wiele błędów, nie był już tak skoncentrowany jak w pierwszym secie. Po tym przełamaniu Francuz wygrał własny serwis i potem znowu wygrał gema przy podaniu Polaka. W związku z tym, przy wyniku 5:1, serwował po końcowe zwycięstwo. Benneteau był bliski straty tego gema, break pointa bowiem najpierw miał Janowicz, ale go nie wykorzystał. Następnie Francuz wypracował sobie przy pomocy Polaka pierwszą piłkę meczową, ale młodszy o dziewięć lat łodzianin dał radę wyrównać. Przy drugiej okazji na wygraną Benneteau spisał się poprawnie, w rezultacie czego zwyciężył po raz pierwszy nad Janowiczem. Mecz trwał godzinę i piętnaście minut.

Janowicz zanotował 90 punktów do rankingu ATP, który zostanie zaktualizowany w najbliższy poniedziałek. Zarobił ponadto nieco ponad 90 tys. dolarów za awans do III rundy.

Poza tym dzisiaj w nocy (polskiego czasu) do ćwierćfinału gry deblowej zakwalifikowali się i Robert Lindstedt. Polak i Szwed pokonali rozstawionych z numerem czwartym Chorwata Ivana Dodiga i Brazylijczyka Marcelo Melo 6:2, 6:4. Ich kolejnymi rywalami będą albo Hiszpanie Fernando Verdasco i David Marrero, albo Amerykanie Sam Querrey i Steve Johnson.

VN:F [1.9.22_1171]