Co słychać u polskich tenisistów? | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 12.04.2014

Co słychać u polskich tenisistów?

W najbliższym tygodniu rozpoczyna się . To pierwsze zawody w sezonie, licząc Europę, które zostaną rozegrane na ceglanej mączce. W Monako wystąpi przynajmniej jeden Polak w singlu, tj. . Reszta bierze udział w kwalifikacjach. Poza tym dziś w finale zmagań w Casablance wystąpił nasz deblista, . Niestety, Polakowi w duecie z Czechem Lukasem Dlouhym nie powiódł się ostatni mecz w Maroku.

BednarekATP

Tomasz Bednarek znany jest szerszemu gronu z występów z Mateuszem Kowalczykiem, innym polskim deblistą. W tym sezonie Bednarek pierwszy raz zagrał w duecie z Lukasem Dlouhym w Dubaju. Tam przeszedł z Czechem jedynie dwie rundy, pokonując na samym początku Novaka Djokovicia, który zdecydował się na udział w grze podwójnej. Dzisiaj Bednarek i Dlouhy znaleźli się w finale zmagań w Casablance, ale ulegli duetowi Rojer-Tecau 2:6, 2:6.

W poprzednim tygodniu Bednarek przebywał w miejscowości Le Gosier na Gwadelupie. W tamtejszym challangerze triumfował z Kanadyjczykiem Adilem Shamasdinem, pokonując w finale duet Kretschmer-Venus w trzech setach. Z kolei ww. Kowalczyk uczestniczył ostatnio w rozgrywkach we francuskim Saint Brieuc, jednak udało mu się wygrać z Rameezem Junaidem tylko jedno spotkanie.

Od przyszłego tygodnia startuje turnieju w Monte Carlo. Zapewniony udział w Monako ma Jerzy Janowicz, natomiast i rozpoczęli dziś kwalifikacje. Kubot po raz siódmy mierzył się z Hiszpanem Danielem Gimeno-Traverem i siódemka okazała się szczęśliwa dla Polaka, który wygrał ten pojedynek 2:1 (2:6, 6:1, 7:6[4]) – w sumie piąty raz zwyciężył w karierze nad swoim przeciwnikiem z Hiszpanii. Mecz trwał dwie godziny. Następny na drodze, by znaleźć się w drabince głównej imprezy, będzie ponownie gracz z tego samego kraju, mianowicie Albert Ramos. Dotychczas Kubot nie rywalizował z Ramosem.

Z kolei Przysiężny grał z zawodnikiem gospodarzy, Michaëlem Llodra. To spotkanie zakończyło się po 62 minutach. Llodra wygrał w dwóch setach (6:1, 6:4). Dość powiedzieć, że Przysiężny w tym sezonie wygrał tylko raz – w Australii.

Janowicz nie zna jeszcze swojego rywala, ale będzie nim tenisista, który awansuje z kwalifikacji. Łodzianin tym razem nie jest rozstawiony. Jeśli przejdzie on dwie rundy, to w trzeciej być może zagra z Rogerem Federerem.

Na kortach zobaczymy trzech naszych reprezentantów w grze podwójnej: Mariusz Fyrstenberga, Marcina Matkowskiego oraz Łukasz Kubota (w parze z Robertem Lindstedtem). Duet polsko-szwedzki jest rozstawiony i zacznie występy od drugiej rundy, natomiast polscy debliści na początek wylosowali Hiszpanów: Marcela Granollersa-Pujola i Marca Lopeza.


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

Rafał Bucholc

- żurnalista, komentator sportowy. Miłośnik piłki nożnej i sympatyk tenisa ziemnego. Meloman, interesuje się geografią, historią, kinematografią i polityką. E-mail: raffalb@o2.pl

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika