Indian Wells. Radwańska przegrywa w finale przez kontuzję | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 16.03.2014

Indian Wells. Radwańska przegrywa w finale przez kontuzję

przegrała właśnie w kalifornijskim finałowy mecz z Flavią Pennettą 0:2 (2:6, 1:6). Tak pewne zwycięstwo Włoszki było spowodowane kontuzją Polki. 25-latka w przerwie między setami powiedziała swojemu trenerowi, że ma problemy z kolanem, a po rozegraniu pierwszego gema w drugiej partii wezwała pomoc medyczną.

ARadwanskaIW

Ból w kolanie zaczął wyraźnie doskwierać Polce w połowie pierwszego seta, a z minuty na minutę było coraz gorzej, czego potwierdzeniem są tylko dwa wygrane gemy. Radwańska ponoć wzięła środki przeciwbólowe tuż przed meczem,ale oprócz sztabu szkoleniowego nikt o tym nie wiedział, więc teraz można zrozumieć jej postawę w trakcie pierwszego seta.

Interwencja fizjoterapeuty, zresztą niejedna w drugim secie, nie pomogła krakowiance w poruszaniu się na korcie. Wygrała ona jednego gema, próbowała walczyć, ale nic z tego.

Rozstawiona z numerem drugim tenisistka ponoć zastanawiała się nad kreczem, ale ostatecznie dokończyła spotkanie. Za udział w finale Radwańska otrzyma pół miliona dolarów.


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

Rafał Bucholc

- żurnalista, komentator sportowy. Miłośnik piłki nożnej i sympatyk tenisa ziemnego. Meloman, interesuje się geografią, historią, kinematografią i polityką. E-mail: raffalb@o2.pl

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika