Janowicz wygrywa pierwszy mecz w Winston-Salem | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 18.08.2014

Janowicz wygrywa pierwszy mecz w Winston-Salem

pokonał Argentyńczyka Carlosa Berlocqa 6:1, 6:4 w pojedynku I rundy turnieju w Winston-Salem. Następnym rywalem Polaka będzie Portugalczyk Joao Sousa.

Janowicz przegrywa z Bennteau w Cincinnati/2014

Dzisiejsze spotkanie trwało półtorej godziny. W pierwszym secie Berlocq stracił dwa razy własny serwis, natomiast Janowicz nie dał się przełamać ani razu, choć w piątym gemie Argentyńczyk miał dwa break pointy.

Drugi set trwał aż godzinę. Najdłuższe były gemy numer trzy, cztery, siedem i dziewięć. Do przełamania doszło tylko w trzecim gemie. Polak wykorzystał drugą szansę na przełamanie. W czwartym gemie Janowicz dał trzy okazje rywalowi do przełamania, jednak zdołał się wybronić. W siódmym gemie tym razem Janowicz miał trzy break pointy, ale żadnego nie wykorzystał. Z kolei w dziewiątym gemie Polak prowadził 5:3 i miał aż cztery break pointy (zaczął od 40:0), lecz Berlocq dał radę wygrać czwartego gema. Tak więc zakończyć mecz przy swoim serwisie musiał Polak. Wykorzystał już pierwszą piłkę meczową przy stanie 40:0 i uzyskał awans do kolejnej rundy.

Janowicz mierzył się już z Sousą raz w karierze. Było to w Walencji w październiku 2013 roku. Wówczas łodzianin zwyciężył 6:2, 7:5. W zeszłym roku Janowicz nie występował w Winston-Salem, więc tylko zwiększy swój dorobek punktowy w rankingu ATP. Na razie za awans do II rundy Polak otrzymał 10 punktów. Jutro na kort w tych amerykańskich zawodach wyjdzie jeszcze duet Fyrstenberg-Matkowski.


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

Rafał Bucholc

- żurnalista, komentator sportowy. Miłośnik piłki nożnej i sympatyk tenisa ziemnego. Meloman, interesuje się geografią, historią, kinematografią i polityką. E-mail: raffalb@o2.pl

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>