Miami Open: troje Polaków walczy o awans | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 25.03.2017

Miami Open: troje Polaków walczy o awans

, i wystąpią dzisiaj w i będą starali się awansować do następnej rundy turnieju. Kubot i Matkowski w przeciwieństwie do Radwańskiej zagrają w Miami po raz pierwszy w tym roku, Polka bowiem ma już za sobą jedno spotkanie.

Radwańska z racji rozstawienia w pierwszej rundzie miała wolny los i tym samym zaczynała od II rundy, w której zmierzyła się z Chinką Wang Qiang. Krakowianka pokonała swoją azjatycką rywalkę 7:6[3], 6:1 i teraz zagra z Chorwatką Mirajną Lucic-Baroni. Premierowa potyczka Radwańskiej w tegorocznym Miami Open nie rozpoczęła się łatwo, ponieważ w pierwszym secie Polka mimo prowadzenia 5:2 pozwoliła Chince wyrównać stan gry i następnie doprowadzić do tie-breaka. Na szczęście w drugiej partii przeważała tylko polska tenisistka, wygrywała wszystkie swoje podania i trzykrotnie przełamała Chinkę, z którą rozgrywała właśnie czwarty mecz w karierze. Poprzednie trzy pojedynki kończyły się zwycięstwami Radwańskiej w dwóch setach, teraz również tak się stało, tyle że trzeba było rozegrać tie-break.

Polka w bieżącej edycji rozgrywek na Florydzie musi przynajmniej awansować do IV rundy, ażeby obronić punkty sprzed roku (tj. 120), podczas gdy w starciu o ćwierćfinał wyeliminowała ją Szwajcarka Timea Bacsinszky 6:2, 4:6, 2:6. Tak więc Radwańska będzie dziś zobowiązana pokonać Lucic-Baroni. Nie będzie to jednak łatwe zadanie, gdyż Chorwatka pokonała w tym roku Polkę w Australian Open. Mianowicie w pojedynku II rundy Lucic-Baroni wygrała z Radwańską 6:3, 6:2 i zakończyła udział na kortach w Melbourne dopiero w półfinale. Poza tym Polka i Chorwatka rywalizowały ze sobą jeszcze dwa razy. W lutym 2014 roku w Dausze Lucic-Baroni skreczowała w drugim secie przy stanie 6:4, 0:1 dla krakowianki, natomiast dwa lata później w turnieju na trawie w Eastbourne Chorwatka ponownie poddała mecz w drugim secie przy wyniku 6:4, 2:1 dla naszej rodaczki.

W obecnym sezonie Lucic-Baroni po występie w AO zagrała w Acapulco, gdzie… znowu skreczowała. Chorwatka dotarła do półfinału i w spotkaniu o finał nie mogła kontynuować gry przy stanie 0:5. Ostatnio pojawiła się w Indian Wells, ale odpadła już w pierwszym pojedynku. W rozegrała dotychczas jeden mecz. Otóż pokonała w II rundzie Ukrainkę Katerynę Bondarenko 6:2, 2:6, 7:6.

Trudno powiedzieć, jak z Radwańską spisze się Lucic-Baroni. Nie można wykluczyć kreczu, biorąc pod uwagę jej wcześniejsze doświadczenia. Obecny sezon dość słabo układa się dla Polki. Dziś będzie miała okazję zrewanżować się Lucic-Baroni za AO i awansować do IV rundy, i powtórzyć wynik sprzed roku. Polka z Chorwatką mają pojawić się na korcie około godz. 19.15. Kolejną przeciwniczką Polki albo Chorwatki w ćwierćfinale będzie zwyciężczyni meczu pomiędzy Rosjanką Anastasiją Pawluczenkową a Amerykanką Bethanie Mattek-Sands.

Pozostali polscy reprezentanci występują w ramach gry podwójnej. Kubot w duecie z Brazylijczykiem Marcelo Melo zagrają z parą Haas-Pouille, którzy ze sobą jeszcze nigdy nie grali w deblu, Matkowski zaś w duecie z Francuzem Fabricem Martinem podejmie braci Bryanów. Polak i Francuz wystąpią w parze po raz pierwszy. Kubot ze swoim partnerem deblowym wyjdą na kort około godz. 19.15, a Matkowski około 3.30 w nocy.

VN:F [1.9.22_1171]