Mutua Madrid Open: Radwańska nie dała rady Szarapowej | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 10.05.2014

Mutua Madrid Open: Radwańska nie dała rady Szarapowej

Agnieszka Radwańska nie zdołała nawiązać wyrównanej walki z Mariją Szarapową i swój udział w zakończył na półfinale. Polka przegrała dziś  z Rosjanką 1:6, 4:6.

ARMutuaMadridOpen2014

Radwańska mierzyła się dzisiaj z Szarapową po raz dwunasty w karierze. Ostatni raz pokonała Rosjankę w finale imprezy w w 2012 roku. W sumie zwyciężyła nad nią dotychczas dwa razy. Polka w tym sezonie rywalizowała już z Szarapową. 25 kwietnia rosyjska tenisistka wygrała z naszą rodaczką także w dwóch setach, tyle że 6:4, 6:3. Tamto spotkanie trwało 100 minut, dzisiejsze zaś 70.

Pierwszy set rozpoczął się fatalnie dla Radwańskiej, ponieważ przegrała do 15 swój serwis. Następnie bez kłopotów własne podanie wygrała Szarapowa i znowu przełamała Polkę, tym razem do 30. Krakowianka pierwszego gema w tym spotkaniu uzyskała dopiero po przełamaniu rywalki, która po prowadzeniu 3:0 zbytnio się rozluźniła i przegrała czwartego gema do 0. Niestety, kolejne gemy wygrywała jedynie Szarapowa i ostatecznie zwyciężyła seta 6:1. Dość powiedzieć, że Polka nie potrafiła w tej partii zachować swojego serwisu i zanotowała jedną wygrywającą piłkę.

W drugim secie ponownie na samym początku przełamana została Radwańska i powtórzyła się sytuacja z poprzedniego seta, gdy Szarapowa prowadziła 3:0. Od tego momentu Polka zaczęła grać bardzo solidnie, dzięki czemu wygrała cztery gemy z rzędu, dwukrotnie przełamując rosyjską przeciwniczkę. Seria Radwańskiej nie trwała jednak długo i dała się przełamać po raz szósty w tym pojedynku. Na tablicy z wynikiem 4:4. Kolejny gem pewnie, bez straty punktu, wygrała Szarapowa, a następnie Polka ponownie straciła swoje podanie i Szarapowa już przy pierwszej okazji wykorzystała piłkę meczową.

Dzięki dojściu do półfinału Radwańska zarobiła 172,425 euro i 390 punktów do rankingu. 25-latka powtórzyła wynik w stolicy Hiszpanii sprzed dwóch lat, kiedy w 1/2 musiała uznać wyższość Białorusinki Wiktoryi Azarenki (2:6, 4:6). W zeszłym roku natomiast krakowianka skończyła swój udział w w drugiej rundzie.