Mutua Madrid Open: zwycięstwa Polaków | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 7.05.2014

Mutua Madrid Open: zwycięstwa Polaków

oraz z Marcinem Matkowskim uzyskali dziś awans do następnej rundy tenisowego turnieju w Madrycie. Kubot znalazł się w drabince głównej zawodów, ponieważ z gry wycofał się Roger Federer. Wcześniej Polakowi nie udało się przejść kwalifikacji.

KubotŁ

Federer zrezygnował z udziału w z powodów rodzinnych (czyt. nadchodzące narodziny dziecka), dlatego Kubot został tzw. szczęśliwym przegranym i do tego zaczynał od drugiej rundy. Polski tenisista przedtem wystąpił w kwalifikacjach, aby zagrać w turnieju. Nie zdołał jednak ich przejść, odpadł w decydującej rundzie (drugiej) i tym samym stracił szanse na udział w zmaganiach w stolicy Hiszpanii, jeśli chodzi o grę pojedynczą.

Kubot wyszedł dziś na kort przeciwko Francuzowi Gilles’owi Simon. Polak mierzył się dotąd tylko raz z Francuzem. Było to w Rumunii podczas rozgrywek w Bukareszcie dwa lata temu. Wówczas wygrał Simon w trzech setach. Faworytem drugiego spotkania był ponownie Simon.

W pierwszym secie obaj mieli wiele okazji do przełamań, ale gema stracił tylko Simon. Przy stanie 5:5 Kubot wykorzystał drugiego break pointa i w końcu doszło do przełamania. W kolejnym gemie Francuz znowu miał break pointy(czyt. dwa), ale Polak zdołał się obronić i za trzecim razem wykorzystał piłkę setową. 7:5 dla Kubota.

W drugim secie również obaj zawodnicy sprezentowali sobie break pointy, jednak to Kubot dał się dwukrotnie przełamać, a Simon obronił wszystkie break pointy, w rezultacie czego Simon wygrał seta 6:2.

Trzecia, decydująca partia, rozpoczęła się niepomyślnie dla Francuza, który stracił swoje podanie. Przewaga Kubota nie trwała wszakże długo i doszło do kolejnego przełamania. Przy stanie 4:4 Simon nie wygrał żadnego punktu przy swoim serwisie i Kubot znowu wyszedł na prowadzenie. Swojego gema Polak zwyciężył 40:15, wykorzystując pierwszą piłkę meczową. 6:4 dla naszego rodaka. Pojedynek trwał prawie dwie i pół godziny.

W 1/8 Kubot zmierzy się z Hiszpanem Roberto Bautistą-Agutem, z którym rywalizował niecałe 3 tygodnie temu w Barcelonie. Bautista-Agut rozgromił wtedy Kubota 6:1, 6:0.

• Łukasz Kubot – Gilles Simon 7:5, 2:6, 6:4

Zwycięscy dzisiaj okazali się także Fyrstenberg i Matkowski. Polski duet deblistów pokonał brytyjsko-australijską parę Jamie Murray i John Peers po super tie-breaku 2:6, 6:3,10:6. W następnej rundzie Polacy zagrają z… Kubotem i Lindstedtem.