Przed US Open: Janowicz wystąpi jeszcze w Winston-Salem, Kubot nie zagra w Nowym Jorku | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 18.08.2014

Przed US Open: Janowicz wystąpi jeszcze w Winston-Salem, Kubot nie zagra w Nowym Jorku

Łukasz Kubot nie wystąpi ostatecznie w rozpoczynającym się w przyszły poniedziałek, wielkoszlemowym turnieju US Open. Polak wciąż nie wyleczył kontuzji stawu skokowego i dlatego zabraknie go w Nowym Jorku. Do US Open przygotowuje się natomiast , który w tym tygodniu weźmie udział w zawodach w Winston-Salem. Łodzianin zmierzy się dziś o godz. 18.00 z Argentyńczykiem Carlosem Berlocq’iem w ramach I rundy.

Janowicz_Cinci2014

W porównaniu do Berlocqa Janowicz wystąpił w dwóch turniejach przygotowujących do US Open. Argentyńczyk ostatni mecz rozegrał 22 lipca. Dzień później miał wyjść na kort, ale wycofał się z gry z powodu kontuzji. Obaj tenisiści grali już raz przeciwko sobie, mianowicie w październiku 2012 roku w Moskwie. Wtedy lepszy okazał się Polak, wygrał 6:3, 6:4.

Jeśli Janowicz ponownie wygra z Berlocq’iem, w II rundzie zagra z Portugalyczkiem Joao Sousą, który jest rozstawiony z numerem 6.

W ubiegłej edycji w singlu udział wziął jedynie Kubot, który przegrał w I rundzie z Francuzem Nicolasem Mahut. Punktów Polak nie straci, ponieważ za premierową rundę nie otrzymuje się żadnych punktów.

W tegorocznych zmaganiach zdecydowali się wystąpić i . W zeszłym roku w drabince gry podwójnej nie znalazł się ani jeden Polak. Fyrstenberg i Matkowski zmierzą się jutro z duetem Fleming-Hutchins. Polacy ostatnimi czasy nie grali w jednej parze, ale jako że wystąpią razem w US Open, zgłosili się do imprezy w Winston-Salem.


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- żurnalista, komentator sportowy. Miłośnik piłki nożnej i sympatyk tenisa ziemnego. Meloman, interesuje się geografią, historią, kinematografią i polityką. E-mail: raffalb@o2.pl

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>