Opublikowano: 24.03.2014

Radwańska gra dalej. W Miami już tylko jeden reprezentant Polski

pokonała Jelenę Wiesninę w dwóch setach 7:5, 6:3 i awansowała do kolejnej rundy florydzkiego turnieju . Jej następną rywalką będzie Elina Switolina z Ukrainy. Jeśli Polka wygra ten zaplanowany na dziś pojedynek, to znajdzie się w ćwierćfinale.

ARadwanskaIW

25-letnia mierzyła się z Rosjanką Jeleną Wiesniną po raz szósty. Jej przeciwniczka w przeszłości tylko raz okazała się od lepsza. Pierwszy set spotkania w Miami rozpoczał się niepomyślnie dla Polki, ponieważ przegrała swój serwis. Następnie Wiesnina wygrała swoje podanie i prowadziła już 2:0. Nasza rodaczka – ku zadowoleniu wszystkich, którzy jej kibicują – szybko odwróciła stan rywalizacji i przełamała rosyjską tenisistkę. Potem doszło do przełamań z obu stron i dopiero przy stanie 6:5 zdołała wykorzystać piłkę setową, wcześniej mając de facto dwie okazje do zwyciężenia pierwszej partii.

W drugim secie ponownie żadna z zawodniczek nie uchroniła się przed stratą własnego podania, jednak gorsza w tym elemencie gry była Wiesnina. Agnieszka wykorzystała pierwszą piłkę meczową, mimo że jej rywalka miała trzy break pointy w tym gemie, i udało się jej awansować do czwartej rundy. Mecz trwał 102 minuty.

• Agnieszka Radwańska vs Jelena Wiesnina 7:5, 6:3

Najbliższa przeciwniczka krakowianki to niespełna 20-letnia Elina Switolina. Ukrainka wyeliminowała przedtem Kanadyjkę Eugenie Bouchard, Amerykankę Bethanie Mattek-Sands i Czeszkę Barborę Zahlavovą-Strycovą. Wszystkie potyczki kończyły się w trzech setach. W Indian Wells Switolina dotarła do drugiej rundy, w której przegrała z Serbką Aną Ivanović. Jak dotąd Polka nie rywalizowała z Ukrainką.

Niedobrą wiadomością jest natomiast porażka duetu . Polsko-szwedzka para odpadła z Miami po dwóch setach, które musiały rozstrzygać tie-breaki, z Hiszpanami Fernando Verdasco i Davidem Marrero.

i Robert Lindstedt, odkąd triumfowali w tegorocznym Australian Open, spisują się nad wyraz słabo. Wygrali oni jedynie dwa mecze w ciągu czterech turniejów…

• Kubot-Lindstedt vs Marrero-Verdasco 6:7[2], 6:7[8]

W związku z przegraną ww. deblistów na Florydzie spośród startujących dziewięciorga Polaków pozostała teraz już tylko Agnieszka Radwańska, która musi przynajmniej awansować do półfinału w Sony Open Tennis, żeby nie stracić punktów w rankingu WTA. Jej dzisiejsze starcie rozpocznie się około godz. 19:15.

VN:F [1.9.22_1171]