Radwańska gromi Vinci i awansuje do ćwierćfinału | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 8.05.2014

Radwańska gromi Vinci i awansuje do ćwierćfinału

pokonała Robertę Vinci 6:1, 6:1 w trzeciej rundzie turnieju i tym samym uzyskała awans do ćwierćfinału. Polka rozgromiła Włoszkę w ciągu niespełna godziny. Jej kolejne spotkanie odbędzie się jutro (piątek).

ARwMadrycie2014

Radwańska wcześniej w Madrycie zwyciężyła nad Eugenie Bouchard i Swietłaną Kuzniecową. Dzisiejszy pojedynek ewidentnie różnił się od poprzednich. Przede wszystkim krakowianka ani razu nie straciła swojego serwisu, a do tego przeważała od początku do końca podczas tej rywalizacji. Vinci miała tylko jednego break pointa w całym meczu. Polka wykorzystała piłkę meczową już przy pierwszej okazji i pokonała po raz siódmy w karierze włoską przeciwniczkę, w tym piąty raz na ceglanej mączce i drugi raz w tym turnieju (przedtem w 2012 r.).

Pierwszego seta rozpoczęła nasza rodaczka. Wygrała swoje podanie, po czym przełamała Włoszkę i doszło do premierowego przełamania w meczu. Następnie obie tenisistki nie traciły własnych serwisów i dopiero przy stanie 4:1 dla Polki po raz drugi w spotkaniu Vinci została przełamana. W ostatnim gemie Vinci, co prawda, miała break pointa, ale Radwańska zdołała się obronić i później wypracować sobie piłkę meczową.

Pierwsze gemy serwisowe w drugim secie wygrały obie zawodniczki do 30. Włoszka już przy drugim podaniu dała się przełamać i do końca seta konsekwentnie swoje serwisy wygrywała Radwańska, a Vinci przeciwnie.

Ćwierćfinałową rywalką Radwańskiej będzie albo Caroline Garcia z Francji, która przeszła najpierw kwalifikacje, by wystąpić w drabince głównej. Dzięki awansowi do 1/4 Polka nie tylko obroniła punkty sprzed roku (druga runda), lecz również zapewniła sobie już co najmniej 170 dodatkowych punktów do rankingu WTA.