Radwańska, Kubot i Matkowski grają dalej | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 14.03.2016

Radwańska, Kubot i Matkowski grają dalej

pokonała w Indian Wells w meczu III rundy Monicę Niculescu 6:2, 6:1 i awansowała do kolejnej fazy turnieju. Z wygranej cieszyć się mogli również inni reprezentanci Polski. Mianowicie i wyeliminowali duet Rojer-Tecau rozstawiony z numerem 1.

AR_IndianWells_2016

Wynik Radwańskiej nie odzwierciedla tego, co się działo podczas pojedynku. Szczególnie zacięty był pierwszy set, a mecz trwał prawie półtorej godziny. W pierwszym secie Radwańska dała się raz przełamać rywalce, a ponadto – przy stanie 4:2 – Rumunka Niculescu nie wykorzystała czterech break pointów. W drugiej partii Polka tym razem nie straciła swojego podania. Serwowała dość poprawnie i nie dała ani razu przeciwniczce okazji na przełamanie.

Było to czwarte spotkanie Radwańskiej z Niculescu. Dzięki tej wygranej polska tenisistka prowadzi w bezpośrednich potyczkach z grającą jeszcze w grze podwójnej rumuńską rywalką 3:1. Na drodze Polki do ćwierćfinału stanie Serbka Jelena Janković. Do tej konfrontacji dojdzie w wtorek.

Dotychczas Radwańska mierzyła się z Janković ośmiokrotnie i tylko dwukrotnie musiała uznać wyższość Serbki, która do IV rundy awansowała po wygranych z Niemką Witthoeft i Amerykanką Vandeweghe. Oba te pojedynki rozstrzygnęła w dwóch setach. Co ciekawe, krakowianka jeszcze nigdy nie przegrała z Janković na twardych kortach. W Indian Wells obie tenisistki rywalizowały ze sobą dwa lata temu, podczas gdy Radwańska zwyciężyła 2:1 (7:5, 2:6, 6:4). Tamto spotkanie trwało 2 godziny i 33 minuty. Janković w obecnym sezonie radzi sobie bardzo słabo. W tym roku nie wygrała więcej niż jednego pojedynku w trakcie jednej imprezy. Przed uczestnictwem w Indian Wells ostatni raz dwa zwycięstwa z rzędu odnotowała w Luksemburgu (październik zeszłego roku).

Bardzo duże szanse na awans do ćwierćfinału będą mieć także polscy debliści. Kubot z Matkowskim pokonali parę Rojer-Tecau po super tie-breaku 10-6. Wcześniej wygrali po tie-breaku pierwszego seta, a drugiego przegrali 3:6. Ich następnymi rywalami będzie duet Kohschreiber-Thiem. Niemiec i Holender grają ze sobą w parze po raz pierwszy. Na starcie rozgrywek pokonali francuski duet Gasquet-Paire 2:1.

VN:F [1.9.22_1171]