Radwańska odpada z Roland Garros! | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 30.05.2014

Radwańska odpada z Roland Garros!

rozgrywała dzisiaj pojedynek w ramach trzeciej rundy i przegrała go z Alją Tomljanović 4:6, 4:6. Porażkę Polki można uznać za ogromną niespodziankę, była bowiem zdecydowaną faworytką tego meczu.

AG_RG2014

Tomljanović była dziś bardzo skoncentrowana i bojowo nastawiona do rywalizacji z Radwańską. Polska tenisistka natomiast, najogólniej mówiąc, miała gorszy dzień.

Do pierwszego przełamania doszło w trzecim gemie. Chorwatka wykorzystała pierwszą szansę na przełamanie i wyszła na prowadzenie 3:1. Następnie wygrała swoje podanie i znowu przełamała krakowiankę. Później wygrała do 30 własny serwisu i na tablicy z wynikiem było już 5:1 dla niej. Radwańska, mimo tak beznadziejnej sytuacji, nie poddawała się i zdołała wygrać trzy gemy z rzędu, w tym po raz pierwszy przełamując rywalkę. Tomljanović tylko na chwilę straciła inicjatywę i wygrał dziesiąty gem w pierwszym secie.

Druga partia rozpoczęła się fatalnie dla Polki, która przegrała swój serwis do 15, choć przeciwniczka miała już 40:0. Do samego końca drugiego seta obie tenisistki wygrywały własne serwisy i tym samym Tomljanović zwyciężyła 6:4. Warto dodać, że w ósmym gemie Radwańska miała trzy break pointy.

W poprzednim roku Radwańska dotarła do ćwierćfinału paryskiej imprezy. Jej tegoroczny wynik to powtórka z roku 2012. W związku z dzisiejszym brakiem awansu Polka straci punkty w rankingu.

Tomljanović uzyskała właśnie najlepszy wynik w dotychczasowych, wielkoszlemowych występach. W ostatniej edycji Roland Garros nie uczestniczyła, co więcej, debiutuje ona w tym roku we francuskich zawodach. 21-latka w IV rundzie zmierzy się z Amerykanką Taylor Townsend albo Hiszpanką Carlą Suarez Navarro.


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

Rafał Bucholc

- żurnalista, komentator sportowy. Miłośnik piłki nożnej i sympatyk tenisa ziemnego. Meloman, interesuje się geografią, historią, kinematografią i polityką. E-mail: raffalb@o2.pl

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika