Radwańska odpada z turnieju w Eastbourne. Kania i Linette przed kwalifikacjami | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 16.06.2014

Radwańska odpada z turnieju w Eastbourne. Kania i Linette przed kwalifikacjami

została wyeliminowana z turnieju w Eastbourne już w pierwszej rundzie. 25-latka wystąpiła w tym sezonie po raz pierwszy na kortach trawiastych. Teraz pozostaje jej przygotowywać się do wielkoszlemowego Wimbledonu, który rozpocznie się w najbliższy poniedziałek. Jutro udział w kwalifikacjach do tej prestiżowej imprezy zapoczątkują i .

Radwańska przegrała dzisiejsze spotkanie z Anastasiją Pawluczenkową 4:6, 6:3, 6:7[4]. Polka rywalizowała z Rosjanką po raz szósty i po raz drugi okazała się od niej gorsza w dotychczasowej karierze. Pojedynek trwał niecałe dwie i pół godziny.

W pierwszym secie Radwańska dała się dwukrotnie przełamać, Pawluczenkowa zaś tylko raz. To wystarczyło, by rosyjska tenisistka wygrała premierową partię.

Drugi set to sytuacja odwrotna od tej w pierwszym secie, tzn. Radwańska raz straciła podanie, a Pawluczenkowa dwa razy.

O zwycięstwie w trzecim secie i całym meczu musiał zadecydować tie-break. W tej partii obie przełamały się po razie. W tie-breaku Rosjanka od samego początku lepiej spisywała się od naszej rodaczki. Polka trzy razy straciła własny serwis, jej przeciwniczka – raz. Pawluczenkowa wykorzystała drugą piłkę meczową i tym samym wyeliminowała z dalszego udziału w turnieju w Eastbourne najwyżej rozstawioną tenisistkę.

Z tymi zawodami pożegnał się także . Wespół z Kolumbijczykiem Juanem Sebastianem Cabalem musieli uznać wyższość duetu Lindstedt-Mirnyj. Szwedzko-białoruska para dopiero w super tie-breaku pokonała Matkowskiego i Cabala, tj. 10:8. Poprzednie dwa sety kończyły się tie-breakami.

W tej angielskiej miejscowości przebywają jeszcze debliści i . Oboje rozegrają swoje mecze jutro [na temat ich spotkań pisałem w poprzednim artykule].

We wtorek (17.06) kwalifikacje do Wimbledonu rozpoczną dwie Polki, tj. Kania i Linette. Żeby wystąpić w turnieju głównym będą musiały przejść trzy rundy, czyli wygrać trzy pojedynki. Rywalką tej pierwszej będzie Rosjanka Polina Vinogradova. Kania rywalizowała już z Vinogradovą i pokonała ją 2:0 w zawodach w Grenoble (Francja) w lutym 2012 roku. Z kolei ta druga zagra z Ukrainką Ludmyłą Kiczenok. Piter mierzyła się z Kiczenok dotąd dwukrotnie. Co ciekawe, wszystkie te spotkania odbyły się w tym roku. Najpierw w eliminacjach do Australian Open, a następnie w Kuala Lumpur w kwietniu. W obu przypadkach mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla Linette.

W Wimbledonie nie wystąpi na pewno deblista , który dzisiaj odpadł z kwalifikacji.


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

Rafał Bucholc

- żurnalista, komentator sportowy. Miłośnik piłki nożnej i sympatyk tenisa ziemnego. Meloman, interesuje się geografią, historią, kinematografią i polityką. E-mail: raffalb@o2.pl

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika