Radwańska w ćwierćfinale, Fyrstenberg i Matkowski w półfinale | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 24.04.2014

Radwańska w ćwierćfinale, Fyrstenberg i Matkowski w półfinale

pokonała dziś w Stuttgarcie Robertę Vinci w dwóch setach, mianowicie 6:3, 6:2, i awansowała do ćwierćfinału, w którym zagra z Mariją Szarapową. W Bukareszcie natomiast do półfinału zakwalifikowali się i . Obaj nie rozegrali jednak meczu 1/4, ponieważ ich rywale oddali go walkowerem.

ARStuttgart

Radwańska w niemieckim turnieju jest najwyżej rozstawiona. Dziś wystąpiła w Stuttgarcie po raz pierwszy, zaczynając od drugiej rundy z racji tzw. wolnego losu w pierwszej rundzie. Z Vinci rywalizowała po raz siódmy i właśnie wygrała z nią szósty pojedynek (przegrała raz w US Open w 2012 roku). Krakowianka nie dała się ani razu przełamać Włoszce w tym spotkaniu. Wykorzystała pierwszą piłkę meczową i tym samym awansowała do ćwierćfinału, w którym jej przeciwniczką będzie Marija Szarapowa. Rosjanka nie jest rozstawiona w mieście, skąd wywodzi się Porsche, i ma za sobą już dwa pojedynki: z Czeszką Lucię Safarovą (2:1) i rodaczką Anastasiją Pawluczenkową (2:0).

Polka zmierzy się z Rosjanką po raz jedenasty. Jak dotąd osiem razy wygrywała Szarapowa, dwa razy Radwańska. Jutrzejsze spotkanie będzie drugim na ceglanej mączce. Przedtem rywalizowały one na tej nawierzchni trzy lata temu podczas Roland Garros i wtedy lepsza okazała się rosyjska tenisistka, zwyciężając 7:6, 7:5.

W Stuttgarcie reprezentuje Polskę już tylko jedna reprezentantka. Wczoraj z gry podwójnej odpadły i . Obie przegrały w pierwszej rundzie ze swoimi partnerkami deblowymi po trzysetowej walce.

W Barcelonie pozostał jedynie spośród polskich tenisistów. Wczoraj w pierwszym swoim pojedynku uległ Austriakowi Juergenowi Melzerowi 4:6, 6:7[1]. Kubot, któremu nie udało się awansować do turnieju głównego gry pojedynczej z eliminacji, nadal przebywa w Katalonii, gdyż bierze udział jeszcze w deblu. Wespół ze Szwedem Robertem Lindstedtem przeszli 1/8 z powodu kontuzji jednego z rywali. Wczorajszy mecz przeciwko Hiszpanom Marcelowi Granollersowi-Pujolowi i Marcowi Lopezowi zakończył się po rozegraniu dwóch gemów. Polsko-szwedzki duet w następnej fazie rozgrywek zagra z chorwacko-brazylijską parą Ivan Dodig i Marcelo Melo, którzy są rozstawieni z numerem 3.

Szczęścia nie brakuje również polskiemu duetowi . Polscy debliści awansowali dziś do półfinału rumuńskiego turnieju, nie rozgrywając ćwierćfinału. Rywale nie przystąpili do meczu i naszym rodakom został przyznany walkower. Wcześniej Polacy pokonali parę Gonzalez-Lipsky w dwóch setach, tj. 6:1, 7:6[4]. W 1/2 przeciwnikami Fyrstenberga i Matkowskiego będą albo panowie Istomin i Rosol, albo panowie Butorac i Klaasen. Potyczka pomiędzy tymi deblistami została dziś przerwana, ale jutro zostanie dokończona. Na razie rozegrano jeden set, którego 6:3 wygrali ci pierwsi.