Roland Garros, 6 dzień: Janowicz poza turniejem | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 30.05.2014

Roland Garros, 6 dzień: Janowicz poza turniejem

zakończył już swój udział w wielkoszlemowym . Polak przegrał w meczu trzeciej rundy z Francuzem Jo-Wilfriedem Tsongą 4:6, 4:6, 3:6. Łodzianin powtórzył tym samym wynik sprzed roku. W paryskiej imprezie nie ma już żadnych reprezentantów Polski w grze pojedynczej.

JerzyJanowiczRolandGarros2014

Pierwszy set rozpoczął się dość obiecująco dla Janowicza, miał on bowiem break pointa. Janowicz i Tsonga konsekwentnie wygrywali swoje podania, aż doszło do pierwszego przełamania – wówczas podanie swoje stracił łodzianin.

Druga partia zaczęła się od przełamania. Tym razem swój serwis stracił Tsonga. Janowicz potem wygrał własne podanie i prowadził już 2:0, ale długo nie mógł nacieszyć się przewagą, ponieważ po raz drugi dał się przełamać w meczu. Od tego momentu obaj zawodnicy wygrywali swoje podania aż do dziesiątego gema, gdy znowu w kluczowym punkcie spotkania przełamany został Polak.

Trzeci set miał taki sam początek jak drugi, z tym że Tsonga po przegranym swoim serwisie od razu odrobił tę stratę i doszło do wyrównania. Polak, niestety, dał znowu się przełamać w szóstym gemie i potem nic się nie zmieniło, bo Francuz wygrywał własne podania i ostatecznie wygrał pojedynek w trzech setach.

W obecnie trwających francuskich rozgrywkach nie bierze już udziału żaden z naszych rodaków w grze singlowej. Dziś wyeliminowana została .

Na sobotę zaplanowano mecze z udziałem Klaudii Jans-Ignacik (mikst), Łukasza Kubota, Katarzyny Piter oraz Alicji Rosolskiej. Poza tym dziś w mikście do kolejnej rundy awansował Mariusz Fyrstenberg.