Serafin po ośmiu latach żegna się z Gdańskiem | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 27.04.2017

Serafin po ośmiu latach żegna się z Gdańskiem

w nowym sezonie nie będzie już asystentem Andrei Anastasiego. Popularny „Serek” opuszcza zespół LOTOSU Trefla, by realizować się w roli pierwszego trenera.

Niespełna 39-letni Wojciech Serafin do Gdańska po raz pierwszy trafił w 2007 roku. Grając jako przyjmujący, pomógł ówczesnemu Treflowi w jego premierowym awansie do PlusLigi i został w nim również na kolejny sezon. Po tym, jak klub opuścił elitę, Serafin przeniósł się do Delecty Bydgoszcz, ale kiedy żółto-czarni znów znaleźli się w gronie najlepszych drużyn w kraju, ponownie zasilił on szeregi LOTOSU Trefla. W sezonie 2011/2012 występował jako libero naprzemiennie z Bartoszem Kaczmarkiem, a po finiszu rozgrywek zakończył karierę.

Od 2012 roku pełnił w klubie rolę drugiego trenera. Najpierw był asystentem Dariusza Luksa, później Radosława Panasa, a od sezonu 2014/2015 – Andrei Anastasiego. Zdarzało mu się nawet samodzielnie prowadzić drużynę w sparingach, kiedy Włocha dwukrotnie zabrakło na ławce trenerskiej. W roli drugiego szkoleniowca zdobył z LOTOSEM Treflem m.in. wicemistrzostwo kraju, Puchar i Superpuchar Polski. W Gdańsku spędził łącznie osiem lat. Odchodzi z klubu, by realizować swoje ambicje i sprawdzić się w roli pierwszego trenera innego zespołu.

Wojtek zrobił dla klubu bardzo wiele, zarówno jako zawodnik, jak i członek sztabu. W pełni rozumiemy jego dążenie do samorealizacji i spełniania kolejnych ambitnych założeń. W roli drugiego trenera dał się poznać jako znakomity fachowiec i wierzymy, że w roli pierwszego szkoleniowca również świetnie się odnajdzie. Życzymy mu powodzenia na nowej drodze trenerskiego życia i wierzymy, że w przyszłości ponownie się spotkamy. W Gdańsku zawsze będzie mile widziany! – komentuje Dariusz Gadomski, prezes LOTOSU Trefla.

Okazją dla kibiców do pożegnania z Serafinem będzie sobotnie zakończenie sezonu. 29 kwietnia o godz. 16.00 w sali treningowej ERGO ARENY fani LOTOSU Trefla będą mogli zagrać wspólnie ze swoimi ulubieńcami, a przy tym w sympatycznej atmosferze porozmawiać o zakończonych i nadchodzących rozgrywkach.

[źródło: Biuro Prasowe ]


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- żurnalista, komentator sportowy. Miłośnik piłki nożnej i sympatyk tenisa ziemnego. Meloman, interesuje się geografią, historią, kinematografią i polityką. E-mail: raffalb@o2.pl

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>