Opublikowano: 12.03.2014

Tenis ziemny. Agnieszka Radwańska w ćwierćfinale BNP Paribas Open!

awansowała do ćwierćfinału kalifornijskiego turnieju ATP i WTA w . Polka pokonała Francuzkę Alizé Cornet w dwóch setach (7:5, 6:3). W następnym meczu jej rywalką będzie Serbka Jelena Janković.

ARadwanskaIW

Krakowianka jest jedynym reprezentantem Polski, który nadal bierze udział w tym turnieju. Ostatnio z imprezy odpadł , który przegrał w deblu ze swoim partnerem Robertem Lindstedtem. Ich przeciwnikami byli Amerykanie John Isner i Sam Querrey. Wcześniej z odpadło aż siedmiu naszych rodaków, mianowicie: , , , (nie przystąpił ostatecznie do spotkania z powodu urazu), , oraz . Poza tym Kubot i Janowicz występowali w grze pojedynczej, jak i podwójnej.

Agnieszka Radwańska w tej edycji w Indian Wells jak dotąd nie straciła seta w trzech pojedynkach. Przeciwko Cornet w pierwszym secie prowadziła już 4:1, ale potem dała się dwukrotnie przełamać i Francuzka serwowała, by wygrać tę partię. Na szczęście jej rywalka nie sprostała zadaniu (miała nawet dwie piłki setowe) i potem znowu nie utrzymała swojego podania, dzięki czemu Polka zwyciężyła premierowego seta do 5. W drugim secie rozstawiona z numerem 2 tenisistka dała się, co prawda, raz przełamać, ale Cornet popełniła tych błędów więcej, tracąc dwa swoje serwisy.  Radwańska wygrała kolejnego seta do 3, wykorzystując drugą piłkę meczową. 25-latka tym samym poprawiła wynik sprzed roku, kiedy doszła do IV rundy.

Po drugiej stronie siatki przeciwko Radwańskiej w najbliższym spotkaniu stanie Jelena Janković. Serbska zawodniczka pokonała ostatnio zeszłoroczną finalistkę, Caroline Wozniacki. Przedtem wyeliminowała Magdaleną Rybarikovą ze Słowacji i Yvonne Meusburger z Austrii. Wszystkie potyczki kończyła w dwóch setach. Radwańska rywalizowała z Janković dotychczas sześciokrotnie. Prowadzi 4:2, tyle że dwie ostatnie porażki odniosła w 2008 roku. Trzykrotnie dochodziło do tego, że trzeci set musiał rozstrzygnąć mecz. Ostatnio spotkały się w Tokio we wrześniu 2012 r. Zresztą w tamtym roku grały ze sobą trzy razy.

Stawką pojedynku pomiędzy Radwańską a Janković jest udział w półfinale. Jeśli Polka pokona Serbkę, to o finał zagra z Simoną Halep z Rumunii albo Casey Dellacquą z Australii.

Mecz Radwańska vs Janković odbędzie się jutro o 3 w nocy (noc ze środy na czwartek). Transmisja na żywo w TVP Sport.

VN:F [1.9.22_1171]