Tenis ziemny. Występy polskich zawodników w tym tygodniu | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 22.04.2014

Tenis ziemny. Występy polskich zawodników w tym tygodniu

Wczoraj rozpoczęły się kolejne turnieje w Europie na ceglanej mączce. Do rozgrywek w Hiszpanii, Niemczech i Rumunii zgłosiło się kilku Polaków. Niektórzy odpadli już podczas swojego pierwszego występu, inni zaś wyjdą na kort jutro albo pojutrze. Poza tym w Maroku nasz kraj reprezentuje jeszcze jedna tenisistka.

ARFedCup

W kwalifikacjach do ATP Barcelona nie powiodło się Łukaszowi Kubotowi i Michałowi Przysiężnemu. Ten pierwszy odpadł w drugiej rundzie eliminacji, drugi natomiast już w pierwszej. Kubot weźmie udział jeszcze w grze pojedynczej. Wraz z partnerem deblowym, Robertem Lindstedtem ze Szwecji, zmierzy się jutro z Hiszpanami Marcelem Granollersem-Pujolem oraz Marcem Lopezem.

W środę na katalońskim korcie zagra po raz pierwszy w tym sezonie . Jego rywal jest już znany, mianowicie będzie nim Juergen Melzer, który pokonał w I rundzie Kazacha Michaiła Kukuszkina w trzech setach. Melzer rywalizował dotychczas z Janowiczem jeden raz. Było to podczas Wimbledonu w zeszłym roku. Polak wówczas zwyciężył nad Austriakiem 3:2 w IV rundzie.

W Bukareszcie, a nie w Barcelonie, przebywają obecnie debliści i . Na początku na ich drodze do finału stanie para Gonzalez-Lipsky. Z kolei inny nasz rodak, Tomasz Bednarek, odpadł już z rumuńskiego turnieju. Wespół z Chorwatem Mate Paviciem przegrali z duetem Murray-Peers 3:6, 4:6.

W Stuttgarcie w singlu wystąpi tylko . Co więcej, Polka jest najwyżej rozstawiona w tej imprezie. Krakowianka wyjdzie na kort w czwartek, a po drugiej stronie siatki stanie Roberta Vinci. Włoszka pokonała w pierwszej rundzie Niemkę Annikę Beck w dwóch setach. W deblu zagrają za to dwie polskie tenisistki, tj. (w parze z Kanadyjką Gabrielą Dabrowski) i (z Chorwatką Alją Tomljanović). Jutro Rosolska z Dabrowski zmierzy się z duetem Mircić-Thorpe, natomiast Jans-Ignacik z Tomljanović będą rywalizowały z parą Huber-Husarova.

W Marrakeszu do drabinki głównej singla nie udało się awansować Katarzynie Piter i Sandrze Zaniewskiej. Piter uczestniczy jednak jeszcze w grze podwójnej. Jej partnerką jest Ukrainka Maryna Zanewśka. Obie tenisistki pokonały na starcie duet Benhardi/El-Houari 6:3, 6:0. W ćwierćfinale ich rywalkami będą panie Foretz i Hrdinova. Ponadto dzisiaj pojedynek w tym afrykańskim mieście przegrała (1:6, 3:6). Wyeliminowała ją Hiszpanka Lara Arruabarrena.


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

Rafał Bucholc

- żurnalista, komentator sportowy. Miłośnik piłki nożnej i sympatyk tenisa ziemnego. Meloman, interesuje się geografią, historią, kinematografią i polityką. E-mail: raffalb@o2.pl

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika