Western & Southern Open: awans Radwańskiej | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 13.08.2014

Western & Southern Open: awans Radwańskiej

pokonał w swoim pierwszym meczu w turnieju w Cincinnati Japonkę Kurumi Narę 6:2, 6:2 i awansowała do III rundy. Kolejną rywalką Polki będzie Niemka Sabine Lisicki.

RadwańskaA_sierpień2014

Radwańska w minioną niedzielę triumfowała w zawodach w Montrealu. Na przygotowanie się do następnego turnieju, w Cincinnati, miała dwa dni. W Western & Southern Open Polka jest rozstawiona, dlatego też rozpoczęła zmagania od II rundy.

Nara w I rundzie pokonała w dwóch setach Szwajcarkę Rominę Oprandi. Japonka rywalizowała dziś z krakowianką po raz pierwszy. Premierowy pojedynek pomiędzy obiema tenisistkami trwał godzinę i kwadrans.

Pierwszy set rozpoczął się od podania Polki, która wygrała je do zera. Kolejne dwa gemy zdobyła Nara: najpierw wygrała własny serwis, choć Radwańska miała break pointa, a potem przełamała do 15 Polkę. Jak się potem okazało, kolejne gemy wygrywała jedynie 25-letnia polska zawodniczka. Trzykrotnie przełamała rywalkę i mogła cieszyć się ze zwycięstwa w pierwszej partii. W siódmym gemie Japonka miała dwie okazje do przełamania, ale Polka zdołała się obronić.

W drugim secie tym razem to Nara została przełamana na początku. Polka ostatecznie nie straciła ani razu podania. W dwóch gemach serwisowych Radwańskiej Nara miała dwie szanse (po razie), aby przełamać przeciwniczkę, lecz ta sztuka jej się nie udała. Ostatniego gema Polka wygrała bez straty punktu. Najdłużej trwał siódmy gem, w którym Japonka trzy razy doprowadziła do równowagi. Dość powiedzieć, że Nara trafiała dużo zagrań w kort, dlatego większość gemów w drugiej partii była tak zacięta.

Rywalką Radwańskiej w III rundzie będzie Lisicki, która w dwóch poprzednich pojedynkach w Cincinnati pokonała dwie Włoszki: Robertę Vinci 2:1 i Sarę Errani 2:1. W zeszłym tygodniu Radwańska mierzyła się z Lisicki w Kanadzie i wygrała 2:1.

Polka jak dotąd zanotowała sześć zwycięstw z rzędu. W sumie Radwańska i Lisicki grały przeciwko sobie dotychczas cztery razy i jest remis. Czwartkowy mecz pozwoli jednej z tenisistek wyjść na prowadzenie w tej statystyce.

W przypadku zwycięstwa nad Lisicki Radwańska w ćwierćfinale zagra z Dunką Caroline Wozniacki albo Niemką Angelique Kerber.

Poza tym z imprezą w Cincinnati pożegnały się dzisiaj dwie polskie deblistki: i . Ta pierwsza wespół z Kanadyjką Gabrielą Dabrowski nie dały rady rosyjskiej parze Makarowa-Wiesnina (1:6, 1:6), z kolei ta druga w parze z Czeszką Karoliną Pliskovą skreczowały w tie-breaku pierwszego seta przeciwko duetowi Babos-Mladenović (przy stanie 6-6).

VN:F [1.9.22_1171]