Wimbledon, 3 dzień: Radwańska awansowała do III rundy | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 25.06.2014

Wimbledon, 3 dzień: Radwańska awansowała do III rundy

pokonała Casey Dellacquę 6:4, 6:0 i tym samym awansowała do trzeciej rundy Wimbledonu. Mecz Polki z Australijką zakończył się po niespełna godzinie. Do kolejnej fazy rozgrywek przeszedł również .

AR_Wimbledon2014

Radwańska mierzyła się z Dellacquą po raz pierwszy w karierze. Największym osiągnięciem Australijki w grze pojedynczej jest trzecia runda (2008 r.). Polka natomiast dwa lata temu zdołała dojść do finału, a rok temu odpadła w półfinale.

Do pierwszego przełamania w premierowym secie doszło w czwartym gemie na korzyść Radwańskiej. Polka następnie musiała się bronić przed dwoma break pointami i udało jej się nie przegrać swojego serwisu. Później po raz drugi w spotkaniu przełamała podanie Australijki i prowadziła już 5:1. Odtąd krakowianka nie grała już tak solidnie i przegrała trzy gemy z rzędu, w tym dwukrotnie straciła własny serwis. Na jej szczęście starsza o cztery lata przeciwniczka nie potrafiła doprowadzić do remisu i przegrała do zera swoje podanie, w rezultacie czego rozstawiona z numerem tenisistka wygrała pierwszą partię 6:4.

Drugi set rozpoczął się od wygranego gema serwisowego Radwańskiej. Następnie Polka przełamywała Australijkę i zwyciężyła swoje gemy, co spowodowało, że pokonała Dellacquę aż 6:0.

Rywalką Radwańskiej w trzeciej rundzie będzie albo Portugalka Michell Larcher de Brito, albo reprezentująca Australię Jarmila Gajdosova.

Pierwsze spotkanie w obecnej edycji Wimbledonu rozegrał Matkowski. Wespół z Kolumbijczykiem Juanem Sebastianem Cabalem pokonali duet Demoliner-Raja 3:0, tj. 6:2, 6:4, 6:4. Następnymi przeciwnikami Polaka i Kolumbijczyka będzie para Siljestrom-Zelenay lub Marray-Smith.


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

Rafał Bucholc

- żurnalista, komentator sportowy. Miłośnik piłki nożnej i sympatyk tenisa ziemnego. Meloman, interesuje się geografią, historią, kinematografią i polityką. E-mail: raffalb@o2.pl

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika