WTA Baku już bez Polek. Przysiężny wygrywa w Oberstaufen | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 23.07.2014

WTA Baku już bez Polek. Przysiężny wygrywa w Oberstaufen

Wszystkie reprezentantki Polski przegrały dziś mecze w Baku i tym samym odpadły z dalszej rywalizacji w rozgrywanym tam turnieju WTA. Spośród siedmiu Polaków rywalizujących w challengerze w Oberstaufen wygrało tylko dwóch: jeden w singlu, drugi w deblu.

Przysiężny_clay2014

uległa nad wyraz łatwo Japonce Misako Eguchi 2:6, 1:6, natomiast nie dała rady Serbce Bojanie Jovanovski, tj. 3:6, 1:6. Wczoraj Piter odpadła również z gry podwójnej. W tej konkurencji dziś spotkanie rozgrywała wespół z Czeszką Janette Husarovą. Jans-Ignacik i Husarova wygrały pierwszego seta 6:3, drugiego przegrały 4:6 z parą Schiavone-Voegele, w super tie-breaku zaś Polka i Czeszka zdobyły tylko dwa punkty, w rezultacie czego zdążyły wyjść w tym roku tylko raz na kort w stolicy Azerbejdżanu.

W niemieckim challengerze w Oberstaufen w singlu, jak i deblu wystąpiło kilku naszych rodaków. Do kolejnej rundy w grze pojedynczej awansował jedynie Przysiężny, który pokonał zawodnika gospodarzy, Philippa Petzschnera 6:1, 7:6[5]. Porażek doznali za to i . Panfil zdołał nawiązać walkę jedynie w pierwszym secie, którego zresztą wygrał po tie-breaku (do 5). W dwóch kolejnych partiach zdobył tylko jednego gema z Niemcem Matthiasem Bachingerem. Kapaś natomiast rywalizował po raz trzeci z Niemcem Andreasem Beckiem i przegrał 3:6, 1:6. W bezpośrednich pojedynkach prowadzi 2:1 Beck.

Czterech Polaków wzięło udział w grze podwójnej w ww. zawodach, ale zwycięstwo zanotował tylko jeden z nich, mianowicie , który wraz z Mołdawianinem Radu Albotem bez trudu wyeliminowali duet Smoła-Veić 6:0, 6:1. i Panfil grali dziś z duetem Koolhof-Motti i przegrali po dogrywce 13-15. Pierwszego seta wygrał polski duet 6:4, a drugiego przegrał 3:6.

Ponadto z ATP Gstaad odpadli debliści i Fin Henri Kontinen. Obaj przegrali dopiero po super tie-breaku 8-10. Pierwszą partię wygrała para Junaid-Mertinak 6:3, a drugiego Polak z Finem w takim samym stosunku.


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- żurnalista, komentator sportowy. Miłośnik piłki nożnej i sympatyk tenisa ziemnego. Meloman, interesuje się geografią, historią, kinematografią i polityką. E-mail: raffalb@o2.pl

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>