WTA Madryt: Radwańska awansuje do drugiej rundy | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 5.05.2014

WTA Madryt: Radwańska awansuje do drugiej rundy

pokonała w pierwszym meczu turnieju Kanadyjkę Eugenie Bouchard 7:6, 6:2. W drugiej rundzie Polka zmierzy się z Rosjanką Swietłaną Kuzniecową.

ARFedCup

Mecz Radwańskiej z Bouchard potrwał półtorej godziny. W pierwszym secie Polka i Kanadyjka dwukrotnie straciły swoje podania. Krakowianka prowadziła w premierowej partii 5:3 i serwowała, ale dała się wówczas przełamać. Zwycięzcę 1. seta musiał wyłonić tie-break. W nim Bouchard ani razu nie wygrała swojego serwisu, Radwańska zaś straciła trzy razy swoje podanie, ale wygrała do 3.

W drugim secie, tak jak i w tie-breaku, Bouchard bardzo źle serwowała, dzięki czemu Polka dwukrotnie ją przełamała na początku seta i prowadziła już 3:0. Najlepsza polska tenisistka najwyraźniej po tym prowadzeniu się zbytnio rozluźniła, ponieważ straciła swój serwis, ale potem znowu jej rywalka dała się przełamać, w rezultacie czego zrobiło się 4:1 dla naszej rodaczki. Od tego momentu obie zawodniczki wygrywały swoje serwisy i Radwańska zwyciężyła drugiego seta 6:2, wykorzystując pierwszą piłkę meczową.

Było to drugie spotkanie Radwańskiej z Bouchard. Przedtem Polka rywalizowała z Kanadyjką w Pucharze Hopmana pod koniec ubiegłego roku i pokonała swoją przeciwniczkę 2:1.

W kolejnym pojedynku rywalką Radwańskiej będzie Kuzniecowa, która w pierwszej rundzie wyeliminowała Francuzkę Alize Cornet w trzech setach 6:3, 4:6, 6:1 (mecz trwał 125 minut). Polka grała dotychczas 13 razy z Rosjanką. Ostatni raz spotkały się na korcie dwa lata temu podczas Roland Garros. Wygrała wtedy Kuzniecowa 2:0. Co więcej, Kuzniecowa wygrała ostatnie sześć potyczek z Radwańską! Tak więc statystyki nie przemawiają za reprezentantką Biało-Czerwonych. Radwańska jeszcze nigdy nie pokonała na ceglanej mączce Kuzniecowej. Ogółem krakowianka trzykrotnie okazywał się lepsza od rosyjskiej przeciwniczki.

Kuzniecowa wystąpiła ostatnio w finale portugalskich zawodów w Oeiras. Przegrała w nim z Hiszpanką Carlą Suarez Navarro.