Roland Garros: wyśmienity start Radwańskiej | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 25.05.2014

Roland Garros: wyśmienity start Radwańskiej

pokonała właśnie Chinkę Shuai Zhang 6:3, 6:0 w pierwszym meczu tegorocznego . Polka zakończyła pojedynek w 64 minuty. Dziś poznamy także wyniki pozostałych trzech Polaków, którym wyznaczono mecze na pierwszy dzień zawodów.

ARFedCup

Początek meczu był bardzo nierówny, ponieważ obie tenisistki przełamywały się nawzajem. Tak było aż do siódmego gema, kiedy na prowadzenie 4:3 wyszła Radwańska. Wówczas pierwszy raz w tym pojedynku nie doszło do straty serwisu, mimo że było ku temu bardzo blisko, Zhang bowiem miały trzy break pointy. Polka zdołała się wybronić z tej nad wyraz trudnej sytuacji i w końcu miała przewagę w postaci dwóch gemów. Chinka w pierwszym secie grała fatalnie pod względem własnego podania. Ani razu nie udało się jej wygrać swojego gema serwisowego, dzięki czemu Radwańska wygrała ostatecznie pierwszą partię 6:3.

Drugi set świetnie rozpoczęła Radwańska, wygrywając pierwszego gema do 0. W kolejnym doszło znowu do przełamania, tym razem do 15. Trzeci gem okazał się szansą na uzyskanie pierwszego gema w drugiej partii dla Zhang, gdyż miała break pointa. Nie wykorzystała jednak niego i Polka prowadziła już 3:0. Czwarty gem to kolejne przełamanie, Radwańska wygrała go do 30, a rywalka nie wypracowała sobie nawet jednej piłki gemowej. W piątym gemie krakowianka ponownie okazała się lepsza, tracąc w nim tylko punkt. Szósty gem po raz kolejny został źle rozegrany przez rywalkę polskiej tenisistki. Radwańska miała piłkę meczową przy stanie 40:30 i ją wykorzystała, w rezultacie czego wygrała drugiego seta 6:0!

Był to dziewiąty z rzędu wygrany gem przez Radwańską. Co więcej, Zhang ani razu w tym pojedynku nie zdołała wygrać swojego serwisu. Polka mierzyła się z Chinką po raz drugi w karierze. Wcześniej rywalizowała z nią w Pekinie na początku października 2012 roku.

Radwańska odpocznie teraz przez najbliższe dwa dni i następny mecz rozegra w środę, ponieważ pojedynki drugiej rundy rozpoczynają się od tego dnia. Przeciwniczką Polki w drugiej rundzie będzie albo Francuzka Mathilde Johansson, albo Czeszka Karolina Pliskova. Obie zawodniczki zagrają ze sobą jutro.