WTA Katowice: drugi dzień turnieju. Jak spisały się Polki? | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 8.04.2014

WTA Katowice: drugi dzień turnieju. Jak spisały się Polki?

Zakończył się właśnie drugi dzień tenisowego turnieju kobiet w Katowicach. Dziś premierowy mecz w rozegrała . Rozstawiona z numerem pierwszym krakowianka pokonała w dwóch setach Czeszkę Kristynę Pliskovą. Z zawodami natomiast pożegnała się już . Na śląskich kortach rywalizować również nie będzie dalej . W grze podwójnej wygrały ponadto z Alicją Rosolską.

RadwanskaWTAKatowice

swoje spotkanie w Katowicach rozpoczęła po godz. 14. Polka tylko w gemie otwarcia miała małe kłopoty. Jej rywalka miała dwa break pointy, których nie wykorzystała. Potem już 25-latka pokazała, że nie bez kozery jest obecnie trzecią tenisistką w rankingu i najwyżej rozstawioną w tym turnieju. Kolejne gemy wygrywała bez problemu. Przeciwniczka nie miała już ani jednej okazji na przełamanie naszej rodaczki. Agnieszka zwyciężyła nad Pliskovą 6:3, 6:2. Mecz trwał 70 minut.

W singlu zadebiutowały również Magda Linette i Magdalena Fręch. Obie jednak nie zdołały sprawić miłej niespodzianki i przegrały w dwóch setach. Ta pierwsza doznała porażki z Klarą Koukalovą z Czech 4:6, 3:6, druga zaś musiała uznać wyższość Yvonne Meusburger z Austrii, tj. 3:6, 1:6.

Drugi dzień zmagań zakończyła rywalizacja deblowa, w której udział wzięły Katarzyna Piter i . Polki pokonały duet Kapshay-Mircić 6:2, 6:4 i tym samym awansowały do ćwierćfinału.

Jutro (środa) w akcji zobaczymy tylko dwie rodzime reprezentantki. Co więcej, będą to spotkanie deblowe. W singlu de facto została już jedynie Agnieszka Radwańska, która w środę nie zagra, choć jej następna przeciwniczka jest już znana, mianowicie Włoszka Francesca Schiavone.

Do gry podwójnej zgłosiła się , która wcześniej nie przebrnęła kwalifikacji (singiel). Jej partnerką będzie Rosjanka Walerija Sołowjowa. Obie panie zagrają z parą austriacko-słowacką, tzn. Klemenschits-Klepac. Poza tym wespół z Rumunką Ralucą Olaru zmierzą się z paniami Jurak i Moulton-Levy. Jeśli Kania ze swoją partnerką deblową wygrają jutro, to w ćwierćfinale wystąpią przeciwko Piter i Rosolskiej.