Jezioro Lubowidz: Akcja policji - Bądź trzeźwy na wodzie | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 27.07.2012

Bądź trzeźwy na wodzie – akcja policji na jeziorze Lubowidz

Policjanci z lęborskiej drogówki we współpracy z ratownikami WOPR przeprowadzili działania na jeziorze Lubowidz mające na celu wyeliminowanie użytkowników sprzętu pływającego będących pod wpływem alkoholu.

Bądź trzeźwy na wodzie – akcja pomorskiej policji tym razem w Lęborku. (Fot. KWP Gdańsk)

Wszystkie skontrolowane osoby były trzeźwe. Policja apeluje o rozwagę i przypomina o zmianach przepisów.

W środę w godzinach popołudniowych, policjanci lęborskiej drogówki we współpracy i przy udziale ratowników WOPR oraz przy wykorzystaniu ich łodzi motorowej, przeprowadzili stanu trzeźwości użytkowników pływającego sprzętu na jeziorze Lubowidz koło Lęborka.

W wyniku działań na wodzie policjanci skontrolowali 6 jednostek pływających: 3 rowery wodne, 1 kajak, 2 łódki oraz sprawdzono stan trzeźwości 9 osób poruszających się tym sprzętem.

Działania zakończono o godz. 18:30, na szczęście wszyscy kontrolowani byli trzeźwi i zaskoczeni kontrolą mundurowych. Działania oprócz kontroli stanu trzeźwości miały charakter prewencyjno-informacyjny w związku z czym osobom kontrolowanym przekazano informacje o zmianach w prawie dotyczących poruszania się po akwenach wodnych w myśl art. 35 Ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych z dnia 18.08.2011 roku.

Policja przypomina, że za poruszanie się sprzętem pływającym bez silnika po akwenach wodnych, będąc pod wpływem alkoholu, chociażby było to materac lub kajak grozi mandat do 500 zł lub sprawa karna gdy stężenie alkoholu w organizmie przekroczy więcej niż pół promila.

Policjanci podczas kontroli prosili o przekazywanie tych informacji jak również informacji o częstszych kontrolach policji na jeziorze, znajomym, aby wspólnie poprawić bezpieczeństwo nad wodą.

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika