Zniszczył 21 aut. Teraz grozi mu 5 lat więzienia | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 27.03.2014

Zniszczył 21 aut. Teraz grozi mu 5 lat więzienia

Policjanci z Oliwy już przedstawili zarzuty młodym gdańszczanom podejrzanym o uszkodzenie samochodów. Praca funkcjonariuszy doprowadziła do zebrania bogatego materiału dowodowego, z którego wynika, że są oni podejrzewani o uszkodzenie 21 aut.

Zniszczył 21 aut. Teraz grozi mu 5 lat więzienia

Pokrzywdzeni wartość strat szacują na łączną kwotę przeszło 15 tys. zł. Sprawcom grozi pozbawienia wolności do 5 lat. Nieletni będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym.

Zniszczył 21 aut. Teraz grozi mu 5 lat więzieniaDo zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. W chwili, gdy dyżurny otrzymał zgłoszenie o uszkodzeniu samochodów, do działań natychmiast wkroczyli policjanci ze wszystkich pionów Komisariatu IV w Gdańsku. W czynności, które miały na celu zebranie bogatego materiału dowodowego i jednocześnie szybkie ustalenie i zatrzymanie sprawców zaangażowani byli funkcjonariusze z prewencji, grupa dochodzeniowo – śledcza oraz kryminalni. Policjanci przeprowadzili dokładne oględziny każdego uszkodzonego pojazdu, zabezpieczyli szereg śladów, z monitoringu, które są teraz dokładnie analizowane, rozmawiali z mieszkańcami i docierali do świadków zdarzenia. Jednocześnie szybko ustalali pokrzywdzonych, informując ich o tym co się wydarzyło.

Intensywna praca policjantów i ich zaangażowanie szybko doprowadziło do sprawców. Do komisariatu trafiło sześciu młodych gdańszczan w wieku 15-23 lat.

Wczoraj dwóch mężczyzn, i 15-letni chłopak usłyszeli zarzuty. Policjanci podejrzewają ich o uszkodzenie łącznie 21 samochodów, wybicie szyby w oknie i uszkodzenie skrzynki energetycznej. Funkcjonariusze są w trakcie zbierania materiału dowodowego. Na tą chwilę dotarli już do 18 pokrzywdzonych, których przesłuchali i uzyskali od nich wnioski o ściganie sprawców.

Policjanci póki co przedstawili sprawcom łącznie 9 zarzutów za popełnione przestępstwa uszkodzenia mienia. W najbliższym czasie, osoby te odpowiedzą również za wykroczenia i pozostałe przestępstwa. Niektórzy przyznają się do popełnionych czynów. Po przesłuchaniu zostali zwolnieni.

Za uszkodzenie mienia grozi pozbawienia wolności do 5 lat. Nieletni będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym.

Autor

- dziennikarz Gazety Bałtyckiej.

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>