"Skala grabieży naszego kraju była gigantyczna" | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 5.01.2016

„Skala grabieży naszego kraju była gigantyczna”

Czy słyszeliście Państwo o planach powołania Sejmowej Komisji Śledczej, mającej się zająć wyłudzeniami podatku VAT? Projekt taki zgłoszony przez rządową większość spotkał się ze straszliwym oburzeniem opozycji!

modzelewski-witold

wprost nazywa owo oburzenie chęcią krycia aferzystów stojących za owym procederem a na wsparcie swojej tezy przytacza takie oto „twarde” dane. Szacunkowe kwoty wyłudzonego zwrotu podatku w latach 2012 – 15 prezentują się następująco:

 • 2012 – 70 mld złotych ; 2013 – 80 mld złotych ;
 • 2014 – 87 mld złotych i 2015 prawdopodobnie 90 mld złotych.

Dodajmy do tego niewpłacony NALEŻNY podatek w poszczególnych latach:

 • 2012 – 13 mld złotych;
 • 2013 – 15 mld złotych;
 • 2014 – 14 mld złotych;
 • 2015 około 16 mld złotych.

Pan Profesor opisuje także mechanizmy stworzone specjalnie po to, by ów proceder mógł bez przeszkód kwitnąć.

Oto jego główne filary:

 • projekty najważniejszych przepisów podatkowych powstają POZA strukturami rządowymi NA ZLECENIE zainteresowanych grup biznesowych lub nawet pojedynczych firm!
 • rolę „pośrednika” pełnią firmy „DORADCZE” doradzające RÓWNOCZEŚNIE (!!) podatnikom i rządowi
 • istnieją ścisłe związki personalne pomiędzy światem urzędniczym a biznesem lobbystycznym, gdzie ludzie z Ministerstwa Finansów idą do biznesu, aby następnie jako „NIZALEŻNI EKSPERCI” doradzać rządowi.

Dla platformianych liberałów opisane powyżej mechanizmy są całkowicie „naturalne” – nic zatem dziwnego, że w ciągu ostatnich (oby !!) 8 lat powstały przepisy legalizujące opisany powyżej przestępczy proceder. Skala owej grabieży jest tak gigantyczna, że jej beneficjenci będą imali się wszelkich dostępnych środków, by nie dopuścić do wyschnięcia owego „źródełka”.

Dodajmy do tego, że ponoć 90 centów z każdego euro otrzymywanego przez nasz kraj wraca w różnych formach do darczyńców – wyjaśnia to w pełni determinację owych środowisk do utrzymania istniejącego status quo. Wyrazem owej determinacji są apele, planowane debaty i różnorodne inne formy nacisku z obu stron Atlantyku na „dojną krowę”, aby tylko przestała wierzgać!

Owi zagraniczni „depozytariusze europejskich wartości” mogą liczyć na wsparcie części polskiego społeczeństwa ogłupianego wezwaniami do „obrony zagrożonej demokracji” oraz tej jego części, która właśnie przestała być grupą uprzywilejowaną i teraz staje przed nią widmo życia w realiach stworzonego przez nich samych „Państwa Platformy”, tyle, że w charakterze szarych obywateli.

Brr! Koszmarna perspektywa!

Autor

- dziennikarz. Od 1976 roku jego publikacje ukazywały w Dzienniku Bałtyckim, Głosie Wybrzeża, Kurierze Gdyńskim, Gazecie Gdyńskiej. Ostatnio publikował w Dzienniku Trybuna oraz na portalu Głos Gdyni. Jest autorem przeszło pięćdziesięciu autorskich programów telewizyjnych "Weekendowy magazyn szachowy " zrealizowanych w TV Szelsat w latach 1999 - 2000 oraz programów publicystycznych "Krótko i na temat" w TV Gdynia w 2001 roku.

Wyświetlono 27 komentarzy
Napisano
 1. księgowy pisze:

  Panie „profesorze”, czy nie uważa pan że sam pan się przyczynił do tej grabieży i nadal się pan przyczynia, prowadząc swoje „szkolenia” w swoim „instytucie” ? Trzeba być gigantycznym cynikiem, żeby najpierw skompilować ustawę i rozporządzenia wykonawcze, a potem czerpać olbrzymie korzyści z wydawnictw, szkoleń i konferencji poświęconych interpretacji tego galimatiasu… Już lepiej siedź cicho i nie kompromituj się pseudo-naukowcy !!!

  • 123123 pisze:

   ten procedur powstał w wyniku nowelizacji prawa pod prawo Unijne i biernością rządów po 2007 roku….wtedy nastąpiła wręcz eksplozja w przewałach na Vacie..

  • Rafał pisze:

   Dlaczego ludzie są głupi ?

   Światowej sławy filozof ,dla mnie MĘDRZEC
   ,dominikanin Józef Maria Bocheński mówił ,że filozofia to jest bardzo
   niepotrzebna, niby nauka ,sieje tylko zamęt i nie wnosi nic nowego
   .Najlepiej by polscy ,,filozofowie ,,pokazali światu ,że najważniejsza jest – MĄDROŚĆ ! ! !.
   Świat ,kościół ,filozofowie zapomnieli ,że mądrość istnieje.
   To Polacy mają otworzyć oczy światu.
   Proszę przeczytać dzieło naszego mędrca
   STANISŁAWA STASZICA ,,RÓD LUDZKI ”
   Tylko Polacy naprawdę są narodem wybranym przez Boga .
   To żadne chciejstwo ,tylko namacalne gołe fakty, dnia codziennego ,
   które są trudne do zrozumienia dla filozofów ,
   bo prawda jest bardzo prosta.
   Głupi ludzie byle co jadają i byle co gadają .
   BÓG STWORZYŁ CZŁOWIEKA, BY Z ŻYCIA MIAŁ RADOŚĆ, NIE CIERPIENIE !
   NARODZIE ! ŻADNA SELEKCJA NATURALNA ANI GENY TYLKO ŻYWIENIE OPTYMALNE ,
   JEST PODSTAWĄ MĄDROŚCI ! ! !
   POLACY MAJĄ BYĆ ,CHORZY I GŁUPI ,bo tak chcą nasi władcy !
   Nie ma dzieci niegrzecznych ,są tylko dzieci niewłaściwie żywione .
   Nie ma ludzi leniwych ,są tylko ludzie niewłaściwie żywieni.
   Tylko niedobór BIAŁKA powoduje próchnicę zębów ! ! !
   DR.JAN KWAŚNIEWSKI – OTRUTY !

  • Sofi pisze:

   Czyli siedzieć cicho i nadal okradaja Ojczyznę!!! Człowieku nie wstyd Ci tak pisać…

  • Ten osobnik jak mu zleciłem w 2000 roku doprecyzowanie skargi do WSA Warszawa w przedmiocie nie zwrócenia 82 tys. zł nadwyżki podatku VAT i wpłaty na ta okoliczność tysiaka do jego kasy jako zaliczki 50% tylko na uzupełnienie skargi, to podczas rozliczenia się z tej czynności/porady, wycofał się i oddal mi tysiaka, bo nie chciał wystawić faktury za te pół strony doprecyzowania skargi. Z mojej strony koszty dwukrotnego stawienia się w Warszawie (z Głogowa) wtedy także wynosiło 1000 zł. Chciałem mu dać w ryja, ale powstrzymałem się, lecz gdybym wtedy wiedział ze to żydowskie nasienie, to bym chyba nie powstrzymał.

 2. tadeusz pisze:

  Ten facet podatki ustawiał dla złodziei ażeby mogli kraść !

 3. tadeusz pisze:

  Ten facet Profesor Witold Modzelewski podatki ustawiał dla złodziei ,ażeby mogli kraść !

  • MODZELEWSKI VEL MENDEL………jak Wam ludzie tłumaczyć, że to wszystko to „geniusze”Żydowscy , mający jedno na celu !!! UKRAŚĆ JAK NAJWIĘCEJ Z DOROBKU POLSKI, ZNISZCZYĆ NARÓD POLSKI, I DOKONAĆ EKSPANSJI POLSKI ! Ciągle im się to nie udaje, a więc, wzięli sobie psychopatę do pomocy i Rusofoba ! Taką mają już determinację, że mogą doprowadzić do III Wojny Światowej POD imieniem Polski !

  • jacek pisze:

   Ale tutaj powiedział tylko prawde.

 4. Max pisze:

  Jak tworzono ustawe o VAT to wyslalem pismo z protestem i prosba zeby przetlumaczyl niemiecka ustawe i ja wprowadzil. Bo nasza byla od poczatku korupcjogenna

 5. Marek pisze:

  I jak traktować poważnie tego typu artykuły?. „Szacunkowe kwoty wyłudzonego podatku”, przez kogo, kto szacował, kto grabił – wegetarianie, rowerzyści? Konkretnie proszę! Kto wyłudzał, niech odpowiada za to przed sądem, ale tu się robi agitkę polityczną. To nie jest rzetelne dziennikarstwo. „Ponoć 90 centów wraca do darczyńcy”….., kto to wyliczył, ojciec Rydzyk z prezesem Kaczyńskim? Co to za kwantyfikator jest „ponoć”? Bo tak ludzie gadają w Radio Maryja. A swoją drogą, jak na te 10%, to sporo jednak się pobudowało w tych ostatnich latach.

  • Ekolog pisze:

   O widze ekspert-idiota sie znalazł o umyśle dziecka. Właśnie dlatego mówi się ponoć bo skala jest gigantyczna. Gdyby dało sie to wyliczyc dokładne a winnych pozamykac – problem byłby znacznie mniejszy. Ale ty w swoim małym rozumku tego nie rozumiesz bo dla ciebie zły jest ukarany a dobry nagrodzony. Szkoda ze to tylko bajowa kraina. Świat jest niestety inny choć poza twoją swiadomoscia i moze to i lepiej patałachu. Wracaj paść świnie kmiotku.

  • kc pisze:

   I co kretynie!!!!!!Taki tepak jak ty dalej wierzy w po!!!Nie bronie pis bo to ta sama banda rzadzaca i niszczaca Polske od lat.Ale baranie zastanow sie co piszesz bo dokladasz swoje rece zeby banda zydowska okradala Polakow.Chyba ze jwts jednym z nich?!Predzej czy pozniej wszyscy beda rozliczeni.Zarowno te hamy z po jak i kmioty z pis.

  • Marian Staszczyk pisze:

   Słuchaj lewaku, widać że o ekonomii nie masz zielonego pojęcia, i jak zwykle próbujesz do tego mieszać Ojca Dyrektora, Doktora Rydzyka. Tak na marginesie. Gdybyśmy ministrami naszej zszarganej, ograbionej i zeszmacanej przez lewactwo naszej Ojczyzny, mianowali tak mądrych, inteligentnych i uczciwych ludzi jak ww. Doktor Rydzyk, to Polska w dwie kadencje, stała by się krajem nie tylko przodującym gospodarczo, ale i wzorcem dla całego uczciwego Świata.

 6. piotr pisze:

  Marek, nakradli tudzież pobudowali,ale my szarzy ludzie za to wszystko zapłacimy uczciwą, ale cienką płacą,to też nie pieprz,lub nie sól,Ty się pewnie dorobiłeś…

 7. Xerxess pisze:

  Jak by to napisać, żeby nie podpaść pod żaden paragraf?
  Prof. Modzelewski był twórcą ustawy o VAT, potem był wiceministrem odpowiedzialnym za opinie i wyjaśnienia na jej temat, potem był twórcą i urzędowym konsultantem kolejnych zmian w ustawie j.w. a na końcu został prywatnym konsultantem finansowym, głównie w sprawach VAT. Mówiąc delikatnie, całe życie przeżył z VAT. A mówiąc mniej delikatnie słyszałem, że całe branże gospodarcze „konsultowały” się z min. Modzelewskim w sprawie w sprawi ich obciążeń w tym podatku. Jeszcze jaśniej nie potrafię.

 8. alek pisze:

  Żyd narozrabiał Polacy zapłacą !

 9. ZBIGNIEW pisze:

  A POKÓJ I DOBRO W POLSCE I EUropie DOPIERO NASTANIE, KIEDY SIĘ ZJEDNOCZYMY MY PRAWDZIWI POLACY – SŁOWIANIE – CHRZEŚCIJANIE !!! Z Ewangelii-Dalej powiedział do mnie:Nie kładź pieczęci na słowa proroctwa tej księgi,bo chwila jest bliska.Kto krzywdzi,niech jeszcze krzywdę wyrządzi,i plugawy niech się jeszcze splugawi, a sprawiedliwy niech jeszcze wypełni sprawiedliwość,a święty niechaj się jeszcze uświęci! Oto przyjdę niebawem,a moja zaplata jest ze Mną,by tak każdemu odpłacić,jaka jest jego praca.Jam Alfa i Omega,Pierwszy i Ostatni,Początek i Koniec. Błogosławieni,którzy płuczą swe szaty,aby władza nad drzewem życia do nich należała i aby bramami wchodzili do Miasta.Na zewnątrz są psy ,guślarze,rozpustnicy, zabójcy, bałwochwalcy i każdy,kto kłamstwo kocha i nim żyje.[Apokalipsa św. Jana].Wspólnotę wszystkich Chrześcijan z ludźmi Dobrej Woli i z PiSem musimy budować,żeby Polskie Dziedzictwo i Kulturę zachować. Bóg Honor i Ojczyzna!!!

 10. munk pisze:

  ,,banda powojenna w akcji cały czas

 11. wiesław pisze:

  PiS wraz z PAD do dzisiaj nie odblokowali ochrony praw klienta finansowego i tj. bardzo dużym obciążeniem moralnym a przede wszystkim prawnym . Obiecanki, deklaracje a po wyborach PAD pokazał ” jeden prosty , jeden zagięty ” . Zamiast pomocy , złożono w Sejmie Gniota banksterskiego. Takie zachowanie Prezydenta jest Kompromitacją i Blamażem . PAD zachował się podle, ale gdyby był człowiekiem honoru , powiedział by prawdę że o wielu sprawach nie wiedział i doprowadził by do powstania Nadzoru z prawdziwego zdarzenia i udrożnienia drogi sądowej . Tysiące ludzi oszukanych wystawi rachunek w najbliższym czasie .

 12. Podtrzymuje dzisiejszy 17.02.2020 r. komentarz na Facebooku jednej z grup opierając się jedynie na tytule „Skala grabieży Naszego Kraju była gigantyczna”, to jest w skrócie „O !!! Pan Witold … przyznaje się do grabieży przez 27 lat 1 bln USD” – niby nadwyżki podatku VAT naliczonego nad należnym. To można wyliczyć także w tej chwili, a skala wyłudzenia przez kapitał zachodni największa była w latach 2005-2007 i od 2016 roku do chwili obecnej. Te zmniejszenie przez Morawieckiego i Banasia wyłudzeń, to pic na wodę fotomonataż. A tych co CBA zatrzymało za pomocą WSA będą zwalniać (albo już pozwalniali), rehabilitować itp czego przykładem jest wokanda 12.10.2018 roku przed WSA Warszawa w sprawie skarg na IAS i KAS dot. VAT- na 12 wyroków 10 pozytywnych dla skarżących ?

 13. Stach pisze:

  Komentarze mówią wszystko.Ten pan niech lepiej zamilczy, bo tylko się kompromituje.

 14. pamiętliwy pisze:

  czy to nie ten ekspert co to za milion dolarów (które jak mówił zarobił a nie ukradł) doradził pewnemu koncernowi produkującemu znany na świecie napój jak nie zapłacić w Polsce wielomilionowego należnego podatku? Czy to nie ten ekspert wcześniej był twórcą owej ustawy o podatkach a potem doradzał jak owe przepisy omijać?

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>