FIFA sprzedała już ponad 2,5 miliona biletów na Mistrzostwa Świata w Brazylii | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 28.03.2014

FIFA sprzedała już ponad 2,5 miliona biletów na Mistrzostwa Świata w Brazylii

FIFA ogłosiła ostatnio, że sprzedała już przeszło 2,5 miliona biletów na finały piłkarskich Mistrzostw Świata w Brazylii, które odbędą się w tym roku (12.06-14.07). Do kupienia pozostało jeszcze nieco ponad 0,5 miliona wejściówek.

fifa_world_cup

2.56 miliona biletów zostało sprzedanych przez Międzynarodową Federację Piłkarską na mecze tegorocznych Mistrzostw Świata w Brazylii. Do kupienia zostało jeszcze nieco ponad pół mln wejściówek.  FIFA dzieli sprzedaże biletów na cykle, by przede wszystkim mieszkańcy miast 12 gospodarzy mundialu mieli swobodniejszą możliwość ich zakupu.

Centra dystrybucyjne będą otwarte od 18 kwietnia, tylko w weekendy, w miastach dwunastu gospodarzy ww. turnieju. Jeden z etapów sprzedaży biletów kończy się 1 kwietnia, kolejny zaś rozpocznie się dwa tygodnie później. Poza tym od początku maja zostanie udostępnionych do kupna prawie 540 tysięcy wejściówek.

FIFA, w formie wdzięczności, przekaże ponadto blisko 50 tysięcy biletów firmom, których pracownicy budowali i modernizowali stadiony na MŚ. Wejściówki dotyczące kat. 4 (zajmowane miejsca na stadionie) następnie dadzą firmy do rąk swoim pracownikom. Każdy z nich otrzyma bilet na jeden z otwierających meczów mundialu z wyjątkiem premierowego pojedynku pomiędzy Brazylią a Chorwacją (12 czerwca, Sao Paulo). Specjalnie wyznaczeni przedstawiciele tych firm do przekazania pracownikom biletów rozpoczną dystrybucję w połowie maja.

Autor

- żurnalista, komentator sportowy. Miłośnik piłki nożnej i sympatyk tenisa ziemnego. Meloman, interesuje się geografią, historią, kinematografią i polityką. E-mail: raffalb@o2.pl

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>Moto Replika