Guadalajara: Janowicz w półfinale | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 25.03.2017

Guadalajara: Janowicz w półfinale

pokonał 6:4, 6:2 Amerykanina Tennysa Sandgrena i awansował do półfinału challengera w Guadalajarze (Meksyk). Kolejnym rywalem Polaka będzie Kanadyjczyk Denis Szapowałow. Łodzianin na kort wyjdzie dziś tuż po godz. 4 w nocy.

Janowicz, który w Meksyku zjawił się po niespełna trzytygodniowej przerwie, rozegrał jak dotąd trzy mecze. W Guadalajarze Polak jest blisko wywalczenia drugiego tytułu w tym roku. Zanim jednak będzie miał szansę zagrać o końcowe zwycięstwo, musi dziś wyeliminować Szapowałowa. Kanadyjczyk ostatnio wygrał challengera w Drummondville (Kanada). W obecnym turnieju zdążył już pokonać swojego rodaka, Vaska Pospisila. Faworytem tego spotkania jest Janowicz, jednak warto pamiętać, że dzieli ich jedynie 11 miejsc w rankingu ATP.

Janowicz zdecydował się na grę w challengerach, ponieważ dzięki udziale w nich i dobrych wynikach może szybko powrócić do pierwszej setki ATP. Przedtem zwyciężył w challengerze w Bergamo (Włochy). Ostatnimi czasy nie powiodło mu się za to w challengerach w Quimper i we Wrocławiu.

Łodzianin po zakończeniu turnieju w Guadalajarze nie wraca do Europy. Pozostanie on w Meksyku, zgłosił się bowiem do challengera w tamtejszej miejscowości o nazwie Leon.

Na razie Janowicz zarobił 29 pkt dzięki awansowi do półfinału w Guadalajarze. Jeśli jednak wygra ten turniej, to otrzyma 80 pkt.


Polub Gazetę Bałtycką na Facebooku:

Autor

- żurnalista, komentator sportowy. Miłośnik piłki nożnej i sympatyk tenisa ziemnego. Meloman, interesuje się geografią, historią, kinematografią i polityką. E-mail: raffalb@o2.pl

Dodaj komentarz

XHTML: Można użyć znaczników html: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>