O projekcie

Pomóż niezależnym dziennikarzom

Gazeta Bałtycka

To w pełni niezależny (od polityki, biznesu itp.), całkowicie polski serwis informacyjno-publicystyczny o profilu społecznym, który pozwala głosić obywatelom własne poglądy, przemyślenia, opinie.

Przykładamy ogromną wagę do jakości publikacji oraz poruszanej tematyki. Dzięki temu nasz tytuł jest niezależny, opiniotwórczy i czytany przez wszystkie najważniejsze środowiska w Polsce.

Pojawienie się jakiegoś podmiotu na naszych łamach znacznie wzmacnia jego prestiż. Warto z nami współpracować, warto nas wspierać! Dla sponsorów mamy specjalną propozycję – w tej sprawie zapraszany do bezpośredniego kontaktu z redakcją.

Wydarzenia, interwencje, wywiady

Regularnie informujemy Państwa o najważniejszych wydarzeniach z całego kraju.

W naszym serwisie mamy także specjalny dział poświęcony interwencjom. Tam mogą Państwo zgłaszać wszelkie problemy, a my będziemy w Państwa imieniu interweniowali na drodze działań dziennikarskich.

Bardzo ważnym elementem portalu jest wywiad. Do rozmowy regularnie zapraszamy ludzi ważnych, ciekawych i wartościowych.

Wspieramy inicjatywy społeczne

Wspieramy wszelkie inicjatywy skierowane do obywatela. Niezależnie od tego, czy będą one organizowane przez środowiska polityczne, społeczne czy jakiekolwiek inne podmioty. Jeśli uznamy, że obywatel naprawdę może dzięki nim coś zyskać – będziemy takie inicjatywy wspierali.

Edukujemy, promujemy dziennikarstwo

Przygotowujemy i prowadzimy warsztaty medialne i zajęcia dziennikarskie dla młodzieży, a także wykłady tematycznie dotyczące różnych zagadnień nowoczesnego dziennikarstwa. Pokazujemy, jak w praktyce, profesjonalnie wykonywać zawód dziennikarza. Zapraszamy do współpracy przede wszystkim szkoły średnie oraz uczelnie wyższe.

Wspieramy młodzież

Pomagamy młodzieży zaistnieć na trudnym rynku pracy poprzez skuteczne promowanie ich umiejętności, talentów i osobowości. Młodych ludzi staramy się również rekomendować potencjalnym pracodawcom.

Wspieramy także młodych dziennikarzy i twórców, dla których nasze łamy są całkowicie otwarte.

Polityka w Gazecie Bałtyckiej

Decyzje polityczne dotykają nasz wszystkich. Dlatego też polityka znajduje dla siebie miejsce w naszym portalu.

Co dzieje się w poszczególnych ugrupowaniach politycznych? Będziemy o tym informowali.

Wszystkie liczące się ugrupowania polityczne mogą mieć pewność, że Gazeta Bałtycka jest i będzie medium obiektywnym.

Zabieramy głos w debacie publicznej

Wśród twórców Gazety Bałtyckiej są komentatorzy, publicyści i doskonali obserwatorzy, którzy pełnią rolę wartościowych i obiektywnych recenzentów różnorodnych wydarzeń, zjawisk i sytuacji. Nasi twórcy mają rozmaite poglądy, które bez jakiejkolwiek cenzury prezentują we własnych tekstach. Zapraszamy do lektury naszych komentarzy.

Pokazujemy ciekawostki

Prezentujemy wszystkie interesujące zjawiska, które nasi Czytelnicy dostrzegają i uwieczniają np. na fotografiach. Zapraszamy zatem do przesyłania nam ciekawych materiałów tak, aby móc pokazać je innym.

Polecamy książki, filmy, wystawy, przedstawienia

Kultura to także interesujący nasz obszar. Prezentujemy interesujące i wartościową literaturę, polecamy dobre filmy, promujemy ciekawe przedstawienia teatralne. Zachęcamy do obejrzenia interesujących wystaw.

Cytują nas ogólnopolskie media

Nasze artykuły cytują ogólnopolskie media m.in.: Wprost Biznes, Sfora.biz, Radio TokFM, Gazeta.pl, Onet.pl. Wiele mediów powołuje się także na ujawniane przez nas informacje.

Wprost Biznes Gazata.pl Onet.plSfora.biz Radio TOK FM

Więcej na stronie: Media o nas

Oddajemy nasze łamy Czytelnikom

Jeśli mają Państwo coś ważnego do przekazania szerszej grupie odbiorców – zapraszamy na nasze łamy, które są dla Państwa całkowicie otwarte.

Gazeta Bałtycka. Niezależny serwis informacyjno-publicystyczny.Moto Replika