Redakcja

redakcji
Waldemar Brzoza
Dziennikarz, fotoreporter, podróżnik.
 Waldemar Brzoza
Dziennikarze
Bronisław Waśniewski–Ciechorski
I. Zastępca Redaktora Naczelnego. Dziennikarz śledczy Gazety Bałtyckiej specjalizujący się w tematyce społeczno-prawnej oraz w śledztwach dziennikarskich. Archiwista II stopnia (kursy archiwalne w Archiwum Państwowym w Gdańsku), Członek stały Stowarzyszenia Archiwistów Polskich (prawo do prowadzenia badań historycznych), miłośnik Gdyni, członek Towarzystwa Miłośników Gdyni. Hobby – prawo.
Bronisław Waśniewski–Ciechorski
Michał Stosik
II. Zastępca Redaktora Naczelnego, Kierownik działu kultura, sport i turystyka. Dziennikarz, fotoreporter.
Maciej Bielawski
Dziennikarz, korespondent zagraniczny.
 Maciej Bielawski
Ludmiła Janicka
Dziennikarka.
Janusz Kamiński
dziennikarz i publicysta. Z zawodu inżynier elektronik pracujący od 30 lat za granicą na morzu. Konserwatysta.
Gustaw Kaźmierczak
jestem uczniem III LO im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu. Regularnie próbuję swoich sił w Olimpiadzie Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym – jeszcze bez efektów, ale przede mną ostatnie podejście. W przyszłości zamierzam studiować prawo, chociaż marzę o zostaniu dziennikarzem. Moją największą pasją jest piłka nożna, a do tych mniejszych można zaliczyć świat polityki i historii.
gustaw-kazmierczak
Katarzyna Komar
Dziennikarka.
Katarzyna Komar
Olga Kwiatkowska
Dziennikarka.
Ludwik Pisarski
Dziennikarz.
Ludwik Pisarski
Piotr Pokój
Dziennikarz, publicysta, bibliotekarz, animator kultury oraz nauczyciel. Popularyzator czytelnictwa i nauki. Z zamiłowania oddaje się lekturze, grom komputerowym oraz spacerom po dalekich krainach.
 
Anna Ruszczyk
Dziennikarka śledcza.
Anna Ruszczyk
Martyna Wilińska
Dziennikarka. Z zawodu logopeda i polonistka. Miłośniczka sztuki: teatru, filmu, literatury, muzyki. Stroni od polityki, za to tematy społeczne nie są jej obce, z uwagi na wieloletni wolontariat i działalność w organizacjach chroniących prawa ludzi i zwierząt.
martyna_wilinska
Weronika Wójcik
Studentka dziennikarstwa i nowych mediów. Interesuje się polityką, kulturą oraz social media. Bez ogródek podchodzi do problemów na tle społecznym czy politycznym.W wolnej chwili prowadzi bloga oraz pisuje do lokalnych gazet.
weronika-wojcik
Michał Zagłoba
Dziennikarz.
 Michał Zagłoba
Publicyści
Danuta Leszczyńska
Emerytowana oficer Policji, członek Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policji, współdziała w Federacji Stowarzyszeń Służb Mundurowych.
Xawery Lopiński
Publicysta.
Mariusz Muskat
Publicysta, poeta, socjolog. Działacz opozycji w okresie PRL. Odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. W przeszłości publicysta różnych pism, bloger, obecnie aktywny tylko w magazynie „Obywatel”, członek rady honorowej tego magazynu. W przeszłości współpracownik KOR i RMP, dwukrotny więzień polityczny PRL (68 i 81-82). Szef informacji Regionu Gdańskiego Solidarność w latach 80, 81 oraz Ośrodka Prac Społeczno-Zawodowych w Ośrodku Badań Społecznych „S” (w latach 90-92) oraz redakcji Tygodnika Gdańskiego. szeregu referatów na konferencjach naukowych i politycznych, nigdy nie należał do żadnej partii politycznej.
 mariusz_muskat-m
Zdzisław Pruchnik
Publicysta.
Piotr Sobolewski
Publicysta, dziennikarz. Od 1976 roku jego publikacje ukazywały w Dzienniku Bałtyckim, Głosie Wybrzeża, Kurierze Gdyńskim, Gazecie Gdyńskiej. Ostatnio publikował w Dzienniku Trybuna oraz na portalu Głos Gdyni. Jest autorem przeszło pięćdziesięciu autorskich programów telewizyjnych „Weekendowy magazyn szachowy ” zrealizowanych w TV Szelsat w latach 1999 – 2000 oraz programów publicystycznych „Krótko i na temat” w TV Gdynia w 2001 roku.
 piotr_sobolewski-m
Małgorzata Ciuksza
Kiedyś adwokatka a obecnie radczyni prawna. Z wykształcenia również psycholożka. Podróżniczka, która zdążyła już zwiedzić 70 państw. Kobieta, która nieustannie na nowo odkrywa i świat i siebie. Fanka psów (których nie ma), motocykli (które ma) i świętego spokoju (którego najprawdopodobniej nigdy mieć nie będzie). Podobno niczego się nie boi. Dba o swoją wolność i szczęście. Uwielbia świadomych ludzi, buduje dobre relacje, ceni przejrzystą komunikację. Marzy o osiągnięciu stanu idealnej równowagi. Dużo się uśmiecha. Prowadzi bloga edukacyjnego o prawie, psychologii i podróżach www.imalgo.pl
ciuksza-male2
Joanna Ułasiuk
Absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II, kierunek prawo. Od 2009 roku prawnik w Omega Kancelarie Prawne. Specjalistka ds. windykacji.
Joanna Ułasiuk