Będą protestować przeciw przymusowi szczepień | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 21.05.2019

Będą protestować przeciw przymusowi szczepień

2 czerwca, w niedzielę, o godzinie 2.00 spod Szpitala Świętej Zofii (Warszawa, ul. Żelazna 90) wyruszy marsz w ramach III Międzynarodowego Protestu Przeciw Przymusowi Szczepień organizowany przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP.

Ulicami Warszawy po raz trzeci przejdą uczestnicy międzynarodowego protestu przeciw przymusowi szczepień. Dwa lata temu było ich 0 tysięcy, a w 2018 r. już 20 tysięcy. Razem z nimi mają protestować rodzice z Ukrainy, Bułgarii,Włoch i Rosji, w połowie czerwca i we wrześniu także z Niemiec, wszyscy pod nazwą międzynarodowej koalicji International Revolution For Choice. W tym samym czasie w wielu krajach odbędzie się również akcja „Zapal Świeczkę” ku pamięci zmarłych na skutek powikłań poszczepiennych.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 2:00 pod Szpitalem Św. Zofii przy ul. Żelaznej 90 w Warszawie. Po głośniej sprawie białogardzkiej z 2017 r., kiedy to tuż po narodzinach dziecka sąd rodzinny błyskawicznie ograniczył rodzicom noworodka prawo decydowania o profilaktycznych zabiegach medycznych, szpital przy ul. Żelaznej i kilka innych kontynuowały tę radykalną ścieżkę egzekwowania szczepień. Po kilku wygranych w sądach, ta praktyka się skończyła. Stowarzyszenie STOP NOP, które aktywnie wspierało rodziny, uznaje to za swój sukces.

R1; Dyskryminacja, wysokie kary finansowe, nasyłanie policji, próby odbierania dzieci, uwięzienie w szpitalu i ciągłe próby zaostrzania prawa. To wszystko spotyka rodziny na całym świecie za troskę i ochronę dzieci – wskazuje stowarzyszenie w zaproszeniu na protest R1; Nie godzimy się na wymuszanie przyjęcia produktów przemysłu farmaceutycznego i bez odpowiedzialności za skutki ich podania. Mówimy stop odbieraniu wolności i pogardzie dla podstawowych praw!

Mimo, że ubiegłoroczny projekt o dobrowolność szczepień, który poparło ponad 120 tysięcy osób, został odrzucony przez Sejm, stowarzyszenie zapowiada, że podczas protestu rozpocznie się podpisów poparcia kolejnej obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej o nazwie „Bezpieczne szczepienia”.

Czytaj dalej…

Autor

- Gazeta BałtyckaMoto Replika