Hitowa wiosna w TVP | Gazeta Bałtycka
Opublikowano: 6.01.2019

Hitowa wiosna w TVP

Prezes Jacek niewątpliwie ma dobre ucho. A przy jego poziomie empatii oznacza to, że z wielką uwagą wsłuchuje się w gusty i preferencje słuchaczy. Telewizja publiczna w każdym momencie ma być dla ludzi.

Pilnie i z dużym wytężeniem przygotowuje się nowe programy mające zadowolić wybrednych widzów TVP w najbliższych miesiącach.Coś niecoś przecieka z gabinetu Prezesa, a jako, że ma się te wejścia, dzielę się z Państwem, tym, co niewątpliwie was już dzisiaj zachwyci.

  • Marzeń 2018 w Zakopanem, pamiętamy – w 20 ms piku przyciągnął niemal 8 mln Polaków przed telewizory, nie licząc tych, co podglądali z kuchni, lub spod stołu, w odpowiedzi na miliony próśb, żądań, a nawet gróźb, BĘDZIE REGULARNIE DO WIELKANOCY RETRANSMITOWANY W SOBOTY 20:10 (!!!), tak jak choćby niedawno filmy „James Bond – Agent 007”. Gdyby widzowie zdecydowali, że ten fantastyczny koncert sylwestrowy należy dalej kontynuować, to zarezerwuje mu TVP miejsce w ramówce do 24 czerwca.
  • Zrealizujemy fantastyczny projekt wspierającego Prezesa think tanku i trendmakerów głosowania widzów online (sms 9,99 zł) konkursu – rywalizacji – D vs. M, czyli Duda kontra Morawiecki w swoich najlepszych ubiegłorocznych wystąpieniach publicznych. Co tydzień będą w całości prezentowane najlepsze przemówienia, których wyboru i zestawienia dokona komisja konkursowa pod przewodnictwem Marcina Wolskiego, a I WYGRANA BĘDZIE ZALEŻEĆ WYŁĄCZNIE OD WIDZÓW. TVP spodziewa się również wysokiej frekwencji, bo pracująca część telewidzów nie miała możliwości oglądać tych mężów stanu w akcji
  • Eurowizja ma już nie tylko coroczny koncert piosenek, cieszący się prawie miliardowym zainteresowaniem, lecz również, z gwałtownie rosnącą popularnością, piosenkarski koncert dzieciaków. Jako trzeci element w tej rewelacyjnej imprezie, TVP zorganizuje, jako gospodarz, PIERWSZY, EUROWIZJA 2018, FESTIWAL GWIZDANIA NA PALCACH. Nie mamy czego się wstydzić. Przypominamy, że jesteśmy najlepsi na świecie w piłce nożnej, a konkretne – Szymon Skalski został mistrzem świata w tym właśnie FREESTYLE FOOTBALLU, czyli żonglowaniu futbolówką, w ubiegłym roku. Trwają już pertraktacje w sprawie zorganizowania imprezy na Stadionie Narodowym. By nie być posądzonym o partyjniactwo, tę wielką imprezę organizować będzie urocza i profesjonalna posłanka POKO – Joanna Mucha wraz z ulubionym warszawiakiem, mentorem Prezydenta Trzaskowskiego, Marcinem Kierwińskim.

Jak wiadomo – „sytuacja jest dynamiczna” – więc niewątpliwie w najbliższym czasie coś jeszcze w TVP się urodzi. Dodatkowo TVP wkrótce poinformuje, że objęło stałym patronatem, będący już w realizacji projekt MON – ŁAWECZKA NIEPODLEGŁOŚCI.

Mieszcząc się w przedstawionym kosztorysie – 1 ławeczka = 80 tys. zł i z pełnym przekonaniem, że to dobrze wydany pieniądz, TVP złoży wniosek o rozszerzenie szczytnej inicjatywy na wszystkie 2478 gminy w Polsce plus wszystkie zagraniczne placówki dyplomatyczne. Prowadzone są też nieoficjalne zabiegi, by te nasze narodowe ławeczki umieścić także na szczycie największej góry Mount Everest, w Egipcie, przy piramidach, w Akropolu w Atenach i najtrudniejsze, przed wejściem do Białego Domu.

TVP życzy wszystkim swoim telewidzom wesołego 2019 roku.

UWAGA
Chciałbym to dobitnie i dwakroć podkreślić – TVP nie ma nic wspólnego z PiS-em! To niezależne byty. PiS, jak wiemy, swój rozum ma, a i telewizja TVP nie jest głupia. No… może troszkę naiwna, z entuzjazmem dzieciaka i prawidłową prostotą, prostych ludzi.

Autor

- publicysta. Z zawodu inżynier elektronik pracujący od 30 lat za granicą na morzu. Konserwatysta.